Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Akıllı saatlerde devrim!

Giriş Tarihi: 20.2.2015 17:10
Akıllı saatlerde devrim!

yeni panelini tanıttı. Peki bu panel tam olarak nasıl özellikler sunuyor?

Watch'un çıkmasıyla birlikte akıllı saat pazarında değişim yaşanması bekleniyor. Bazı analistlere göre diğer üreticiler Apple Watch'la rekabet edebilmek için çıtayı yükseltecek. Apple'ın saati için modayı kullanması ve saat olmaktan çıkartıp bir takıya dönüştürmesi stratejisi işe yarayacak gözüküyor.

Kullanıcıların bakış açısından en büyük sorun ise şarj. Ancak geliştiriciler bu konuda önemli adımlar atmaya devam ediyor. Bunlardan biri 'den geldi. Yepyeni akıllı saat ekran teknolojisinin detaylarına birlikte bakalım.

Güç tüketimi ön planda

'nin belirttiğine göre yeni LCD paneli akıllı saat pazarını hedefliyor ve pil ömrünü geliştirmeye yardımcı oluyor. Ekran 1.34 inç (3.4 cm) ve 320x300 çözünürlüğünde.

"Yansıtıcı LCD modül" olarak adlandırılan panel 'un ekranına benzer bir teknolojiyi kullanıyor. Yansıtıcı LCD arka ışığa sahip değil. JDI, arka ışığın gücün emilmesinde yüksek paya sahip olduğunu belirtiyor.

Üretici aynı zamanda yeni ekranın parlak güneş ışığı altında da canlı renkleri koruduğunu vurguluyor. JDI yeni ekranının ilk örneklerine mart 2015'te başlayacak. Seri üretime ise temmuz ayında geçilecek. Yılın 2. yarısında çıkacak olan bazı akıllı saat modellerinde JDI'nin yeni ekran çözümünü görebiliriz.

Son gelişmelere göre Apple ve Japan Display arasında yeni bir tesisin kurulmasına yönelik görüşmeler var. Belki şimdi olmasa da Apple Watch 2'de JDI'nin güç tüketimine yönelik ekran teknolojisi kullanılabilir. Siz ne dersiniz?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı saatlerde devrim!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN