Türkiye’nin İlk Özel Adli Bilişim Laboratuvarı kuruldu

ADEO'nun Ankara Ofisinin açılmasıyla birlikte Türkiye'nin İlk Özel Adli Bilişim Laboratuvarı kuruldu

Giriş Tarihi: 25.2.2015 10:11
Türkiye’nin İlk Özel Adli Bilişim Laboratuvarı kuruldu
2015 yılı itibariyle kurumların, Siber Güvenlik Kurulu tarafından kabul edilen "Ulusal Siber Güvenlik Stratejisi ve 2013-2014 Eylem Planı" kapsamında SOME (Siber Olaylara Müdahale Ekipleri) ekiplerini kurmaları gerekmekte. SOME'lerin eğitilmesi ve bu ekiplere siber olaylar sırasında rehberlik hizmetinin verilmesi açılan Özel Adli Bilişim Laboratuvarı ile sağlanacak. Siber güvenlik hizmetlerinin yanında, Microsoft teknolojileri, ağ ve sunucu sistemleri konusundaki üst seviye danışmanlıkların da verildiği Ankara'da açılan bu birim, sunmuş olduğu adli bilişim ve siber olaylara müdahale hizmetleri ile uluslararası standartlarda çalışıyor.

ADEO Ankara Ofisi Genel Müdürü Halil Öztürkci konuyla ilgili olarak "Ankara ofisimizin açılması ile çok daha esnek şekilde teknik uzmanlarımızı bölgeye yönlendirme imkanına sahip olacağız.

Türkiye'de birçok konuda ilkleri gerçekleştiren bir danışmanlık ekibimiz var ve yaklaşık 80 danışmandan oluşuyor. Her biri kendi alanında çok büyük ölçekli, birçok proje gerçekleştirmiş olan bu danışman arkadaşlarımız, kendi uzmanlıkları çerçevesinde 5 farklı birim altında yer alıyorlar. Ekibin kalitesi bizim için çok önemli ve bunu sağlamak adına yurtdışından transferlere imza attık ve imza atmaya da devam edeceğiz. şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye’nin İlk Özel Adli Bilişim Laboratuvarı kuruldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN