Türkiye'nin en iyi haber sitesi

8.2 şikayetleri

Giriş Tarihi: 13.3.2015 17:27 Güncelleme Tarihi: 13.3.2015 17:32
iOS 8.2 şikayetleri

Yeni sürümü yayınlandı. Peki kullanıcıların uzun zamandır beklediği 8.2 problemleri çözdü mü?

Haftayı Apple'ın bahar etkinliği ile açtık. Lansmanda ResearchKit, yeni MacBook ve merakla beklenen Apple Watch tanıtıldı. Aslında saat 'larla birlikte eylül ayında duyurulmuştu. Ancak Cupertino merkezli şirket bahar lansmanında saatin detaylarını ve satış tarihini açıkladı. Gelelim asıl konumuza.

Tanıtımın ardından iOS 8.2 güncellemesi yayınladı.Yeni yazılım paketinin öne çıkan özelliği Apple Watch uygulamasını içinde barındırması. Ama bununla birlikte önemli bazı düzeltmelere sahip ve performansı da yükseltiyor. Güncellemenin yayınlanmasının ardından birkaç gün geçti ve kullanıcılardan gelen geri dönüşümler belli oldu. NeoGAF, Apple destek forumları, MacRumors forumları gibi çeşitli internet topluluklarındaki yorumlar genelde iyi ve olumlu. Fakat şikayet edilen problemler de var.

Şarjın hızlı tükenmesi dile getirilen konuların başında geliyor. Mesela bir kullanıcı 8.2 güncellemesinden sonra iPad 4'ünde şarjın hızlı tükendiğini belirtirken, diğer bir kişi iPhone 6'la daha önce 1.5 güne kadar kullanım süresi gördüğünü ama 8.2'le birlikte bu sürenin yarım güne düştüğünü vurgulamış. Uygulamaların çökmesi, geç açılması veya açılmaması sorunu var gözüküyor. iPhone 6'sına 8.2'yi sıfırdan yeni baştan kuran ve yeni bir iPhone olarak tanıtan bir kullanıcı uygulama çökmelerinin devam ettiğini, bu yüzden eski sürümüne geri döndüğünü diğer kullanıcılarla paylaşmış. Benzer sorunu Air veya iPhone 5'te yaşadığını yorumlarda yazan farklı kişiler de var.

WiFi bağlantısının ara ara kopması, mobil bağlantının (3G/LTE fark etmeden) eskisine göre daha güçsüz kalması veya olmaması, çifter çifter inen şarj yüzdesi gibi şikayetler de karşılaşılan diğer sorunlar arasında bulunuyor. Bu arada bazı kullanıcılar güncellemeden sonra iPhone'larının siyah ekranda kaldığını ama cihazın titreşimde olduğunu belirtmiş. Ama bu durumda gelen cevaplara bakarsak reset işlemi cihazı açıyor gözüküyor. Bu arada problemler sadece belirli modellere yönelik değil.

Yeni iOS güncellemesinin sıfırdan temiz bir şekilde yüklenmesi bazı problemleri ortadan kaldırıyor. Siz iOS cihazınızda herhangi bir sorunla karşılaştınız mı? Güncellemeden sonra problemleriniz düzeldi mi? Düşüncelerinizi ve karşılaştıklarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iOS 8.2 şikayetleri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN