Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'den SecuTABLET

2011 yılında çıkardığı PlayBook ile tablet Dünyasına giriş yapan , tablet pazarında büyük bir başarısızlık yaşamıştı. BlackBerry ekstra güvenlikli SecuTablet ile geri dönüyor.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 11:16
BlackBerry'den SecuTABLET
Son zamanlarda pek haberi okuyamadığımız bir gerçek, zamanında BBM ile popülerliğinin zirve yaptığı yılları mumla arayan firma eski günlerine geri dönmek istiyor. BlackBerry, 2011 yılında PlayBook ile başarısız olduğu tablet pazarına Samsung ve IBM ortaklığı ile geri dönüyor.

Mart ayı başında son telefonu olan BlackBerry Leap modeline tanıtan şirket, güvenliklerine önem veren kullanıcılar için yeni bir tablet geliştiriyor.

SecuTABLET, Samsung Galaxy Tab S 10.5'i Temel Alıyor!

BlackBerry, Samsung ve IBM ortaklığında üretilecek olan SecuTABLET, ileri güvenlik kodları barındıran SecuSMART teknolojisine sahip olacak. Donanım tarafında Samsung'un başarılı tableti Galaxy Tab S 10.5'i temel alacak olan SecuTABLET'in donanımı Samsung, yazılımını ise BlackBerry ve IBM şirketleri üstlenecek.

Cihazın işletim sistemi henüz kesinleşmese de güvenlik dendiğinde BlackBerry'nin sahibi olduğu QNX OS işletim sistemi akla geliyor, SecuTABLET'in QNX OS tabanlı bir işletim sistemine sahip olması muhtemel.

Güvenliğe önem verilmiş olduğu doğru fakat kullanıcılar sosyal medyadan mahrum kalmayacak, SecuTABLET büyük oranda iş için kullanılacak bir tablet olsa da içinde Facebook, WhatsApp ve Twitter gibi önemli uygulamaları barındıracak.

Cihazın en büyük özelliği güvenlik olduğu için normal kullanıcıya hitap etmediği ve hedef kitlesinin bizler olmadığı açık. Yüksek güvenlik isteyen global şirketler ve siyasetçileri hedefleyen SecuTABLET, hedef kitlesini çok iyi seçmiş durumda. Yaklaşık 2380 dolar fiyatlarında olmasını beklediğimiz tablet, bu yaz karşımıza çıkacak.

ShiftDelete.Net

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BlackBerry'den SecuTABLET
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN