One M9 ertelendi

Yeni amiral gemisi mobil sulara rötarlı indirilecek gözüküyor.

Giriş Tarihi: 16.3.2015 16:48
HTC One M9 ertelendi

Geçtiğimiz hafta sessizliğini bozdu ve Tayvan basınına One M9'un çıkış tarihini verdi. Aslında yeni amiral gemisinin piyasaya sürüleceği ilk pazar da kendi ülkesi. İlginçtir ki siparişler teslim edilmedi. Bunun sebebi ise yeni yayınlanan bir raporla birlikte ortaya çıktı. Peki tam olarak ne zaman çıkacak? Bu sorunun cevabına detaylarda birlikte bakalım.

HTC One M9'un Türkiye ön sipariş fiyatı

Sevkiyatlar gecikti

Tayvan'dan bügün gelen çeşitli raporlar (Focus Taiwan) One M9'un ertelendiğini doğruluyor. HTC, CNA'ya verdiği cevapta (E-posta yoluyla) One M9 için "Yazılımın en son sürümünü" sağlamaya çalıştığını ve telefonun en kısa sürede piyasada mevcut olacağını bildirerek gecikmeyi teyit etti. Şirket herhangi kesin bir tarih vermedi, ama birkaç gün ya da iki haftalık zaman çerçevesi içinde tüketicilerin telefona ulaşacağı konusunda söz verdi.

Tayvan'ın 3C isimli sosyal ağında Mobile01 isimli bir kullanıcı 32 GB'lık One M9'ların sevkiyatının 20 Mart tarihine, 64 GB'lık modelin ise ay sonuna kadar ertelendiğini belirtti. Mobile01 herhangi bir kaynağa dayandırmadan M9'da yazılımsal sorun olduğunu ileri sürdü. İddiaya göre cihazda boot problemi yaşanıyor.

Sonuç ne olursa olsun HTC One M9 sevkiyatı planlanandan daha geç gerçekleşecek duruyor. Umarım yaşanan sorunlar M9'un uluslararası sevkiyatında sıkıntı yaşatmaz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
HTC One M9 ertelendi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN