iPhone'da ne değişecek?

Yeni gelişmelere göre bir sonraki adım için istekli.

Giriş Tarihi: 19.3.2015 17:04 Güncelleme Tarihi: 19.3.2015 17:04
iPhone'da ne değişecek?

iPhone'larda şarj için her zaman tek bir bağlantı noktası yer aldı, ama bu port USB olmadı. Yeni MacBook'ta USB-C portuna yer verdi. Cupertino merkezli şirket tüm portları bir yerde birleştirmek ve dağınıklığa son vermek için USB-C konusunda daha çok baskı yapacak gözüküyor. Yeni bağlantı çözümü dizüstü hattından iPhone veya iPad'e gelebilir mi?

Apple belki de tüm ürünlerin arasını bir bağlantı noktasına indirerek kullanıcılara basit bir çözüm sunabilir. Bu durum kullanıcılara çok yönlülük sağlar. Tüm ürün hatları içinde tek bir kablonun kullanılması güzel bir fikir. Ama işin içindeki tek sebep bu değil. Apple, USB-C'yi standart hale getirmek için iOS cihazları kullanabilir gözüküyor. Daring Fireball'dan John Gruber'a göre de Apple USB-C çözümünü standart hale getirmekten yana istekli. Son patent tarafından da desteklenen bir iddia. İşin ilginci bu rivayetle uyumlu ilginç bir rapor da var.

Apple ilk iPhone'u 30 pin portu ile piyasaya sürdü, yıllardır birçok iPod kullanıcısının alışık oldu bir bağlantıydı. iPhone 5'le birlikte yeni Lightning bağlantısına geçildi. Belki 'te USB-C olabilir. Ancak gözlemciler potansiyel bağlantı değişikliğinin iPhone 7'de gerçekleşeceğini ileri sürüyor. Sizin bu konudaki düşünceleriniz nedir?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone'da ne değişecek?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN