Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a otomatik video oynatma özelliği

Sosyal Medya sitesi her geçen gün büyüyor. Bu doğrultuda gerek web tasarımını gerekse mobil tasarımı zenginleştirecek müdahaleler şirket tarafından yapılıyor. Gelmekte olan yeniliklerden biri de, akış ekranında paylaşılan videoların otomatik olarak oynatılması olabilir.

Giriş Tarihi: 24.3.2015 11:39
Twitter'a otomatik video oynatma özelliği
Özellikle reklam verenlerin işine yarayacak ve Twitter 'ın reklam gelirlerini artıracağı düşünülen bu yöntemin Birleşik Devletler 'de denenmeye başlandığı ortaya çıktı. PC World sitesinin haberine göre, ABD'de düşük bir yüzdeye sahip olsa da iOS cihazlarında uygulamasını kullanan kişiler yeni sistemi görmeye başladı.

Testlerde tüm Twitter kullanıcılarının sadece yüzde 2 'sinin yeni sistemi gördiği belirtiliyor. Kamuya açık testlerin ne zaman sona ereceği ve otomatik video oynatımının Twitter 'da yaygın olarak kullanılmaya başlanacağı bilinmiyor. Otomatik video oynatımı kullanıcıların daha fazla dikkatini çekmesi nedeniyle reklam verenler tarafından daha çok ilgi görüyor. Benzeri bir sistemi 2013 yılında Facebook kullanıma sunmuş ve Zaman Tüneli 'ndeki videoların otomatik oynatımını getirmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'a otomatik video oynatma özelliği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN