yenisini yayınladı

Yeni sürümü ile neler değişti?

Giriş Tarihi: 26.3.2015 11:55
Apple yenisini yayınladı

yaklaşık iki hafta önce 8.3'ün betasını herkese açtı. Daha fazla bekletme yapmadan 8.3 beta 4'ü kayıtlı kullanıcılar ve geliştiriciler için yayınladı. 12F5061 yapı numaralı yeni yazılım paketi OTA yoluyla veya iOS Geliştirici Merkezi'nden indirilebilir. Apple ayrıca Xcode 6.3 4'ü de yayınladı.

Önceki 8.3 betalarında yeni emoji seçenekleri işletim sistemine dahil edildi. Ayrıca kablosuz CarPlay bağlantısı, Google'ın 2 adımlı doğrulaması, Çin UnionPay ağı için ApplePay desteği, Siri için Türkçe ve farklı birkaç dil desteği, mesajlar için filtreler, Safari'de boşluk tuşunda yapılan değişim gibi birçok yenilik 'te bulunuyor.

iOS 8.3 beta 4'teki farklılıklar nedir? Bunlara kısaca bakalım:

iCloud Fotoğraf Arşivi: iCloud Fotoğraf Arşivi için beta etiketi yeniden kaldırıldı. Geçmiş 8.3 betalarında da beta etiketi çıkarılmış ama sonradan tekrar dahil edilmişti. Nihai sürümde servisin betada kalıp kalmayacağı belli değil.

Mesajlar filtresi: Bir önceki betada arkadaşlardan ve yabancılardan gelen mesajlar diye mesaj uygulamasına iki tane kategori eklendi. Beta 4'te bir kullanıcının iletişim listesinde olmayanlar kişiler tarafından gönderilen mesaj kategorisi yeniden adlandırıldı.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple yenisini yayınladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN