Türkiye'nin en iyi haber sitesi

teşvik ediyor

Farklı şirketler çalışmalara başladı.

Giriş Tarihi: 30.3.2015 17:12
Apple teşvik ediyor

Digitimes'ın sanayi kaynaklarından öğrendiğine göre ondan fazla Tayvanlı şirket (IC Tasarım şirketleri) USB-C çözümünün geliştirilmesi ile ilgileniyor. Kaynaklar 'ın yeni MacBook serisinde sunduğu USB-C bağlantısının farklı dizüstü ve mobil cihazda kullanılmak üzere diğer üreticileri de teşvik ettiğini düşünüyor.

Raporda Alcor Micro, ASMedia Technology, Genesys Logic ve Prolific Technology gibi USB çözümü konusunda uzman birçok şirketin pazar segmentini hızlandırdığından bahsedilmiş. Bununla birlikte ilgili çip çözümleri için fiyatların biraz arttığı not edilenler arasında.

Etron Technology ve Realtek Semiconductor gibi IC tasarım şirketleri ise piyasadaki potansiyelin farkında ve USB-C standartını içeren çip çözümlerini sunmaya kararlılar. Görünüşe göre bu konuda ürünlerini genişletmeye başladılar bile.

Digitimes'tan farklı olarak isimsiz bir tedarik zinciri kaynağı Apple'ın USB-C ile piyasaya ivme kazandırdığını ve bu sene sonuna kadar USB-C bağlantılı ürünlerin çıkabileceğini belirtti. Aynı kaynak Cupertino merkezli şirketin iOS cihazlarda da USB-C kullanma ihtimalinin de olduğunu söylüyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple teşvik ediyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN