Türkiye'nin en iyi haber sitesi

akıllı saatte sıkıntı çekiyor

'ın akıllı saatiyle ilgili yepyeni öngörü raporu yayınlandı. Ünlü analist Ming Chi-Kuo neler dedi?

Giriş Tarihi: 16.4.2015 17:33
Apple akıllı saatte sıkıntı çekiyor

hakkındaki tahminleriyle tanıdığımız analist Ming Chi-Kuo yepyeni öngörülerde bulundu. Kuo, önsiparişlerinin saatin çıkış tarihi olan 24 Nisan'dan önce 2.3 milyon adetten fazla olacağını düşünüyor. Bu siparişlerin %85'nin giriş seviyesi olan spor modeline, %15'nin çelik modeline ve %1'nin ise altın modeline ait olacağını söylüyor. Kuo'ya göre iPhone sahiplerinin %10'undan daha azı Apple Watch'u önsipariş etti.

Ünlü analist Apple'ın ay sonuna kadar 2.3 milyon adet saat üretmesini bekliyor. Ming Chi-Kuo'ya göre tedarik zincirinde yaşanan bazı sorunlar var. Apple Watch'un Taptic Engine'da kullanılan titreşim motoru Hong Kong'lu AAC tarafından üretiliyor, fakat bu motorların tedarikçiden sevk edilmesi beklenenden daha yavaş oldu. iPhone'da kullanılan motorun daha küçük modelinin yapılmasının sorunlar çıkardığına inanılıyor. Taptic Engine dokunma hissi yaratacak şekilde geri bildirimler üreten bir uyarıcı.

LG Display tarafından üretilen esnek OLED ekranlardaki üretim sorunu ise daha önce farklı raporlar tarafından gündeme getirilmişti. OLED ekranların nakliyesinin yavaş olduğu belirtilenler arasında bulunuyor. Paneldeki problemin merkezinde ise kendi ömrü ile birlikte renk doğruluğu etrafında yoğunlaştığı söyleniyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple akıllı saatte sıkıntı çekiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN