Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kamera için iPhone daha popüler

Giriş Tarihi: 16.4.2015 13:12
Kamera için iPhone daha popüler

Flickr'dan gelen verilere göre kamera için dünyanın en çok tercih edilen akıllı cihaz kamerası Apple'ın iPhone serisine ait. Hemen ardından ise Canon ve Samsung geliyor.

Sosyal medyanın önemli isimleri arasında yer alan Flickr'ın paylaştığı bilgiler Apple iPhone'un popülerliğini gözler önüne serdi.

Flickr'ın paylaştığı kullanıcı istatistiklerine göre küresel çaptaki üyelerin çoğunluğu iPhone akıllı telefonların kameraları ile çekilmiş fotoğrafları paylaşıyor. Bir başka deyişle en popüler telefon kamerası Apple iPhone'lar oluyor.

Flickr istatistikleri toplamda 19 farklı Apple ürününün çektiği fotoğrafların, sırasıyla yüzlerce farklı Canon, Samsung, Nikon ve Sony cihazların çektikleri görsellerden daha fazla olduğunu gösteriyor.

Canon ve Nikon gibi direkt olarak fotoğraf sektörünü hedefleyen ürünleri bir kenara koyarsak, Flickr topluluğunun paylaştığı fotoğrafların çoğu Apple iPhone 5s ile çekilmiş. Diğer cihazlar ise Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S5 ve iPhone 6 ile iPhone 5 oluyor.

Kamera İçin iPhone Daha Popüler

Altıncı sırada HTC, yedinci sırada Motorola, on birinci sırada LG ve on üçüncü sırada ise Nokia bulunuyor.

Bu listenin tamamının Batı dünyasının markaları arasından oluşturulduğunun ve Çin markalarının bunlar arasında olmadığını da not düşelim.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kamera için iPhone daha popüler
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN