Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'un yeni sürpriz telefonu

Giriş Tarihi: 15.5.2015 17:17
Samsung'un yeni sürpriz telefonu

Güney Koreli üretici kavisli ekranlı telefon modellerine hız kesmeden devam ediyor.

Geçtiğimiz sene çıkan Galaxy Note Edge, için yeni bir çıkış yolu oldu. Bu stratejiyi devam ettiren şirket iki tarafı da kavisli olan Edge'i piyasaya sürdü. Son gelişmelere göre Edge'in üretim sayısı 1'den 3 milyona yükselmiş durumda.

Şimdi Kore'den gelen taptaze bir havadis var. Yayınlanan rapora göre yeni bir Edge modeli yolda. Lafı daha fazla uzatmadan ayrıntılara bakalım.

Galaxy Note 5 Edge'in öncesi yeni bir seri

Geçen seneden beridir Samsung'un ve Galaxy Note 5 Edge'i çıkaracağı söyleniyor. Bu zaten sürekli ortada olan bir spekülasyon, analistlere göre de yüksek ihtimalle Note 5 Edge'i göreceğiz. ETNews'in yeni raporuna göreyse şirket, Note 5 Edge'ten önce başka bir Edge modeli çıkarmak istiyor. Kaynakların söylediklerine bakarsak yeni bir seri başlangıcı da olabilir.

Görünüşe göre Note 5 Edge'te de üç taraflı panel olacak. Fakat işin aslında halen üretimle alakalı bazı durumlar söz konusu. Samsung'un, yıl sonuna kadar Edge için üretimi daha da arttıracağı raporlandı. Hatta tedarik konusunda farklı bir şirketle anlaştığı söylendi. Sanayi kaynaklarına dayandırılan apayrı bir rapor şirketin halen tam olarak istediği hedefe ulaşamadığını ve bunun için çalışmalara devam ettiğini vurguluyor. Yoğun bir yatırım söz konusu. Gerçi Samsung'un yatırımları sadece ekran kısmında değil, diğer bileşenler için de geçerli.

Durum ne olursa olsun şimdilik eldeki bilgi oldukça kısıtlı. ETNews'in daha önceki bazı raporları doğru çıkmıştı. Sicili sağlam bir yer. Yayınladıkları makaleler de kulak ardı edilemez cinsten. Sizin bu konudaki düşünceniz nedir? Sizce beklenenler dışında yeni bir Edge modeli çıkar mı? Note 5 Edge'ten yana beklentileriniz nedir?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung'un yeni sürpriz telefonu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN