Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6S sürpriz tarihte çıkacak

Giriş Tarihi: 20.5.2015 17:02 Güncelleme Tarihi: 20.5.2015 17:02
iPhone 6S sürpriz tarihte çıkacak

Yeni nesil beklenenden daha erken gelebilir. İşte son rapor...

ve yeni iOS cihazlarla ilgili birçok rapor (sanayi kaynağı, analist öngörüleri vs...) yayınlandı. Bazıları abartılı iddialarda bulundu. Genel olarak raporlara bakarsak Apple'ın hep bir sorunla karşı karşıya olduğunu belirtiyorlardı. Üretim ve verim konuları birçok defa gündeme gelmiştir.

Şimdi yepyeni bir rapor Apple tarihinde ilk defa olumlu detaylar barındırıyor. İşler beklenenden daha iyi durumda ve Apple oldukça memnun. Detaylar için aşağılara inelim, bakalım neler varmış?

Stratejik değişiklik

Tedarik zincirine dayandırılan (UDN.com) yeni rapor göre iPhone 6S ve iPhone 6S Plus için üretimdeki verim oranları gayet iyi. Apple, yeni iPhone serisini Ağustos'ta çıkarmayı planlıyor. Oldukça ilginç, fakat farklı kaynaklardan da (Ve birkaç analistte) ağustos ayını işaret eden bazı iddialar gelmişti.

Galaxy Note 5'in de temmuz ayında çıkacağına dair bir takım dedikodular var. Acaba Apple'ın ağustos çıkarması Samsung'a karşı olabilir mi? Cevap vermek zor. Eğer rapordakiler doğruysa Cupertino'lu şirket kitlesel bileşenleri arttırdığı ve daha yüksek satış yapmak istediği ortaya çıkıyor.

Apple'ın 6S ve 6S Plus'ı daha erken satışa sunacağına pek katılmıyorum. İmkansız değil, ama çok zor. Hadi donanım hazır olsa bile yazılım hazır olmayabilir. Apple genellikle iOS gelişimi ve tweak'ler için WWDC'den sonra gelecek geri bildirimlerden bir hayli yararlanıyor. WWDC 8-12 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. 1 aylık test ile iOS 9'un yetişeceğini sanmam. 'i geleneksel olarak eylül ayındaki tanıtımda görürürüz.

Sizin bu konudaki görüşleriniz nedir? Sizce iPhone'un daha erken çıkması söz konusu olabilir mi? Yorumlarınızı bizimle paylaşın.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 6S sürpriz tarihte çıkacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN