Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Vodafone Türkiye'nin çiftçi kulübü 5 ülkeye örnek oldu

Vodafone'un tarımsal ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunma hedefiyle Türkiye'de çiftçilere yönelik ilk sosyal iş modeli olarak geliştirdiği Vodafone Çiftçi Kulübü programı dünyaya açılıyor.

Giriş Tarihi: 29.5.2015 17:58
Vodafone Türkiye'nin çiftçi kulübü 5 ülkeye örnek oldu
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı himayesinde 2009 yılında hayata geçirilen ve bugüne kadar 1.2 milyon çiftçiye ulaşarak yılda 140 milyon dolar verimlilik sağlayan program, Hindistan, Gana, Kenya ve Tanzanya'da da hayata geçirilmeye başlandı.

Vodafone ayrıca, akıllı telefon penetrasyonu ve Vodafone'un sunduğu 4G şebekesi ile çiftçilere yönelik yenilikçi hizmetler geliştirilmesine elverişli bir pazar niteliği taşıyan Yeni Zelanda'daki çiftçiler için de Çiftçi Kulübü'nün farklı bir versiyonunu geliştirecek.

GÖKHAN ÖĞÜT: "TARIMDA TÜRK REÇETESİ DÜNYAYA ÖRNEK OLDU"

Türkiye'de ve dünyada bireylerden kurumlara herkes için dijital dönüşümü hedeflediklerini belirten Vodafone Türkiye CEO'su Gökhan Öğüt, şunları söyledi:

"Vodafone Türkiye olarak, ekonomimiz için stratejik önem taşıyan tarım sektöründe dijitalleşmeye önem veriyoruz. Çiftçiler, değişen hava koşullarını gerçek zamanlı öğrenip hasadını koruyabiliyor ve aracılara gerek kalmadan hasadını internet üzerinden Türkiye'nin dört bir yanındaki alıcılarla buluşturabiliyor. Vodafone Türkiye bünyesinde geliştirdiğimiz ve 'tarımda Türk reçetesi' olarak adlandırdığımız bu başarılı programın dünyaya örnek gösterilmesinden ve 5 Vodafone ülkesinde daha kullanılacak olmasından mutluluk duyuyoruz. Programımızın, Türkiye'de olduğu gibi, bu ülkelerde de çiftçilerin dijital dönüşümüne önemli katkı sağlayacağına inanıyoruz. Dünyanın en ileri genişbant teknolojileriyle Türkiye'de ve dünyada herkese daha iyi bir gelecek için ilham vermeyi sürdüreceğiz."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vodafone Türkiye'nin çiftçi kulübü 5 ülkeye örnek oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN