Türkiye'nin en iyi haber sitesi

iOS 9 ile reklam engelleme geliyor

Android platformunda internet tarayıcı üzerindeki reklamları engelleyebilmek için birçok farklı uygulama bulunuyor. Ancak iOS'de Safari'de görüntülenen reklamları engellemenin bugüne kadar bir yolu yoktu. iOS 9'un ilk betasının yayınlanmasının ardından reklam engelleme özelliği gün yüzüne çıktı.

Giriş Tarihi: 11.6.2015 17:10 Güncelleme Tarihi: 11.6.2015 17:10
iOS 9 ile reklam engelleme geliyor
Reklam engelleme yeteneğine kavuşan Safari'nin ayarlar kısmından içerik engelleyiciler yönetilebiliyor. Apple tarafından onaylanan içerik engelleme yazılımları ayarlar kısmından görüntüleniyor ve hangi reklamların engelleneceğiyle ilgili ayarlamalar yapılabiliyor. İçerik sağlayıcılar ise bu durumdan haliyle memnun değil. Android'de yer alan içerik engelleme sistemiyle başı dertte olan sağlayıcıların Apple'ın içerik engelleyici sistemiyle birlikte zorlu bir döneme girmesi bekleniyor. Ayrıca reklam engelleme sisteminin Google'ın reklam alanındaki faaliyetlerini de zor duruma sokacağı düşünülüyor.

Apple'ın içerik engelleme uygulamalarını nasıl kabul edeceği henüz bilinmiyor. Bu uygulamaların tam anlamıyla içerik engelleme görevini yapıp yapmadığını öğrenmek için Apple'ın oldukça titiz bir çalışma yürütmesi gerekiyor. Konuyla ilgili detaylı bilgilerin önümüzdeki haftalarda açığa çıkması bekleniyor.

LOG
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iOS 9 ile reklam engelleme geliyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN