Twitter'a yatay video desteği geldi

Giriş Tarihi: 12.6.2015 11:02
Twitter'a yatay video desteği geldi

Twitter, yerleşik video servisi için mobil uygulamaları üzerinden kullanıcıların artık yatay video kaydı yapabileceğini de duyurdu.

Vine'ın popüler olması ve ardından Instagram'ın video paylaşım özelliğini kullanıcılara açmasıyla birlikte, birçok platform kendi video servisleri üzerinde yoğunlaşmış; Twitter da bu platformlardan biri olmuştu.

Haliyle mobil cihazlar üzerinden paylaşılan videoların hacmi de hayli genişlemeye başladı. Ancak Instagram ve Vine'daki videolarda "kare ölçü"kısıtlaması Twitter'a da portrait (dikey) olarak yansımıştı. Vine ve Instagram gibi platformların mobil odaklı platformlar olması sebebiyle bu durum normal karşılanırken; Twitter'ın neden böyle bir ölçü standardı koyduğu pek anlaşılabilir bir durum değildi. Bu durumun farkında olan Twitter da bu sorunu an itibariyle ortadan kaldırdı.

Resmi Twitter hesabı üzerinden atılan tweette, kullanıcıların artık Twitter uygulamaları üzerinden yatay (landscape) olarak video yükleyebilecekleri belirtildi.

Twitter'ın hem iOS hem de Android uygulamalarında kullanılabilen bu özellik sayesinde, kullanıcılar artık doğrudan Twitter uygulaması üzerinden videoları yatay ölçülerde (landscape) kaydedip, paylaşabilecekler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter'a yatay video desteği geldi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN