2015 Fotoğraf Ödülleri kazananları

2015 Fotoğraf Ödülleri’nin kazananları açıklandı

Giriş Tarihi: 17.6.2015 15:36 Güncelleme Tarihi: 17.6.2015 16:08
2015 iPhone Fotoğraf Ödülleri kazananları
Bu yılın kazananları, tüm dünyadaki 120 ülkeden iPhone fotoğrafçılarının gönderdiği binlerce fotoğraf arasından seçildi.

Yılın Fotoğrafçısı ödülünün yanı sıra, bu seneki da 19 farklı kategoride kazananlar açıklandı. Bu kategorilerin bazıları şunlar: Soyut / Hayvanlar / Mimari / Çocuklar / Çiçekler / Yiyecek / Peyzaj / Yaşam Tarzı / Doğa / Haber-Etkinlikler / Diğer / Panorama / İnsanlar / Portre / Mevsimler / Natürmort / Günbatımı / Seyahat / AğaçlarKazananlar Avustralya, Kanada, Çin, Hırvatistan, Ekvator, Mısır, Almanya, Hong Kong, Hindistan, İrlanda, İsrail, Kuveyt, Malezya, Yeni Zelenda, Polonya, Portekiz, Güney Afrika, İspanya, İsviçre, Tayvan, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletler gibi dünyanın çok geniş bir coğrafyasından katıldı.

Kazananlar şu şekilde:
1. Michal Koralewski / Polonya
2. David Craik / İngiltere
3. Yvonne Lu / Tayvan

İnsanlar her gün 6'larıyla inanılmaz fotoğraf ve videolar çekiyor, diğer kameralardan daha çok iPhone kullanıldığı için cihaz, dünyanın en popüler kamerası haline geliyor (Flickr'e göre).

Derin yazılım ve donanım entegrasyonu, yeni ileri sensörler, yeni görüntü sinyal işlemcisi ve iOS 8'in sezgisel özellik ve geliştirme uzantıları sayesinde iPhone 6 ve iPhone 6 Plus sizin göz alıcı fotoğraflar çekmenizi sağlayarak, cebinizde taşıdığınız cihazla mükemmel videolar yakalamanızı ve paylaşmanızı çok daha kolay hale getiriyor.iPhone 6 ve iPhone 6 Plus Fotoğraf İpuçları

Her gün insanlar iPhone'ları ile diğer kameralardan daha fazla fotoğraf çekiyor. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus, herkesin çok daha fazla harika fotoğraf çekmesini sağlamak için yeni kamera teknolojileri ile desteklendi. Focus Pixels bulunan yeni sensör, sürekli otomatik odaklama ve daha ufak ya da uzak olan yüzleri daha hızlı ve daha doğru tanımayı çok kolaylaştıran gelişmiş yüz tanıma özellikleri gibi. Artık fotoğrafınızı çekebilir, gerisini iPhone 6 telefonunuza bırakabilirsiniz.

HDR Modu: Bir sonraki çekiminizde HDR modu açın. Yeni sensör, harika dinamik aralıklı güzel HDR fotoğraf ve video çekmenizi sağlar, hatta fotoğraf, video ve selfie çekimlerinizin otomatik olarak daha güzel gözükmesini sağlar.

Pozlama denetimi: Eğer fotoğraf istenilenden karanlıksa, akıllı imleç fonksiyonunu kullanarak ön gösterim penceresinde elinizi her iki yöne doğru hafifçe dört f-stop kadar kaydırarak fotoğrafınız için uygun parlaklığı ayarlayın.

Yüksek-çözünürlüklü Panoroma: Pano modu 43MP ye kadar yüksek çözünürlüklü panoramik fotoğraflar çekmenizi ve dinamik otomatik pozlandırma en güzel kareleri inanılmaz bir netlikte yakalamanızı sağlar. Tek yapmanız gereken kamera uygulamasının sağ tarafındaki ok işaretini tıklayarak panoramayı sağ taraftan sol tarafa almak.

Zamanlayıcı modu: Grup çekimleri ekstra koordinasyon gerektirebilir. Zamanlamayı 3 ile 10 saniye arasına ayarlayarak herkesin fotoğraf karesine girebilmesi için vakit tanıyın ve otomatik modda fotoğraf çekin. Arkadaşlarınız size teşekkür edecek.

Düzenlemelerinize ince ayar yapın: Apple tarafından tasarlanan filtreleri uygulayarak fotoğrafınızın daha fazla öne çıkmasını sağlayın. Aynı zamanda iOS 8, en sevdiğiniz uygulama geliştiricilerin fotoğraflar uygulaması içinde kullanabileceğiniz filtreler ve düzenleme araçları yaratmasına olanak sağlar.

Optik Görüntü Stabilizasyonu (sadece iPhone 6 Plus'ta): iPhone 6 Plus'ın Optik Görüntü Sabitleme özelliği sayesinde ellerinizin titremesi sorun olmaktan çıkıyor; donanım ve yazılımın eşsiz entegrasyonu ile düşük ışık ayarlarında güzel fotoğraflar çekmek mümkün.

Sosyal Medya: iPhone 6 sayesinde sosyal medyada fotoğraf ve video paylaşmak hiç bu kadar kolay olmamıştı. iOS'a özel fotoğraf uygulaması sayesinde, Anlar, Koleksiyonlar ve Yıllar— zaman ve mekana göre fotoğraf ve videolarınızın akıllı sınıflandırılması — şimdiye dek çektiğiniz inanılmaz fotoğrafların hepsini aşağı kaydırmayı ve Twitter, Facebook, Flickr ve daha pek çok ağda paylaşmayı büyük oranda hızlandırıyor ve kolaylaştırıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
2015 iPhone Fotoğraf Ödülleri kazananları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN