Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nokia, akıllı telefon yapacak

Android'li bir Nokia modeli hoş olabilir.

Giriş Tarihi: 19.6.2015 15:09
Nokia, akıllı telefon yapacak

Nokia'da bu sıralar hareketlilik var. Akıllı telefon bölümünü Microsoft'a bıraktıktan sonra normal cep telefonları ve Android'li tabletiyle boy gösteren, bir yandan da hazırladığı HERE Maps servisini satışa çıkararakkablosuz ağ teknolojilerine yönelik çalışmalar yapmayı hedefleyen Nokia, görünüşe göre bir taraftan da akıllı telefon pazarında yer almak istiyor.

Bir süre önce, Nokia'nın tekrar akıllı telefon pazarında yer alabileceğine dair haberler çıkmış, ama bu bilgiler Nokia tarafından yalanlanmıştı. Şimdi gelen bilgiler ise tam tersini söylüyor. Üstelik bilginin kaynağında da Nokia CEO'su bulunuyor.

Almanya'daki Manager Magazin'e konuşan Nokia CEO'su Rajeev Suri, 2016'dan itibaren tekrar akıllı telefon tasarım ve lisanslaması konusunda çalışmalara başlayacaklarını duyurdu. Nokia'dan Windows Phone, daha doğrusu Windows 10 telefonlar görmemiz sürpriz olmayacaktır tabii, ama asıl heyecanlan verici olan ise Nokia'nın Android tarafında hiç olmadığı kadar bağımsız bir şekilde hareket şansının olması.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nokia, akıllı telefon yapacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN