Türkiye'nin en iyi haber sitesi

6s'in bir özelliği daha belli oldu

Yeni 'la alakalı taze raporlar gelmeye devam ediyor.

Giriş Tarihi: 24.6.2015 11:44
iPhone 6s'in bir özelliği daha belli oldu

Watch'taki bazı teknolojilerin yeni 'da kullanılacağından sizlere daha önce bahsetmiştim. Transfer piyasasında Force Touch, 7000 serisi alüminyum ve SiP (System in Package/Paket sistem) modülünün isimleri geçiyor. Söylentiler içinde aralarında en az yıldızını parlatan ise SiP.

China Times tarafından SiP konusu dile getirildi. Şimdi aynı kaynak bir kez daha bu iddiayı dile getirdi. 'in kapsamlı SiP mimarisinden faydalandığını belirtti. Lafı daha fazla uzatmadan işin detaylarına biraz daha uzanalım.

Son detaylar

İlk olarak bilmeyenler için SiP veya Türkçe adıyla paket sistemin ne olduğundan bahsedeyim. Paket sistem içinde uygulama işlemcisi, bellek, destek işlemciler ve sensörler gibi bilşenler bulunuyor. Kısaca tüm bileşenler tek bir merkezde toplanıyor. Böylece PCB dediğimiz baskılı devre kartına gerek kalmıyor. SiP iç tarafta yer açıyor. Diğer bir deyişle SiP cihazın daha kompakt ve daha ince olmasını sağlayabilir.

Apple ise saatinde kullandığı SiP'ten son derece memnun. Şimdi ise Apple'ın iPhone 6s'in üretiminde SiP modülünün mimarisini kullanmaktan yana olduğu düşünülüyor. En azından raporda yazılan bu şekilde. Önceki birkaç söylentide ise 6s'te SiP'in olmayacağı, iPhone 7'de ise PCB'nin tamamen ortadan kaldırılacağı sadece paket sistemin kullanılacağı iddia edilmişti.

Son olarak kaynağa göre bu ay yeni nesil iPhone için SiP modülünün seri üretimi başlayacak. iPhone 6s'in ise eylül sonunda veya ekim başlarında çıkması bekleniyor. Şu noktada paket sistem veya SiP düşük verim sorunlarını da beraberinde getirebilir.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
iPhone 6s'in bir özelliği daha belli oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN