Geleceğin toplu taşıma aracı Volocopter

Alman yapımı 18 pervaneli Volocopter, insanlı ilk uçuşunu gerçekleştirecek. Volocopter, geleceğin toplu taşıma aracı olarak gösteriliyor.

Giriş Tarihi: 25.6.2015 14:01
Geleceğin toplu taşıma aracı Volocopter
Alman e-Volo şirketi tarafından tasarlanan Volocopter, bir ilke imza attı. Geleceğin ulaşım aracı olarak gösterilen 18 pervaneli Volocopter, dikey ve yatay herhangi bir yöne uçma yeteneğiyle de sektöre çarpıcı bir yenilik getirdi. Kolay uçabilme, emisyonsuz ve özellikle de güvenli olması nedeniyle ileride çok fazla talep göreceği düşünülen Volocopter'in adıysa İtalyanca da uçuş anlamına gelen 'volo' ve İngilizce 'helicopter' kelimesinin birleşiminden oluşuyor.

E-Volo'nun CEO'su Alexander Zosel, Volocopter'i ilk etapta iki, ikinci etapta dört ve üçüncü etapta da altı ve 12 kişilik dizayn edeceklerini ve ticari kullanımda çığır açmayı hedeflediklerini söylüyor.

Tasarlanan oval kabinin ön tarafında iki kişinin yan yana oturabiliyor arkasında ise elektronik güç kabini bulunuyor.

İnsansız ilk uçuşunu 2013 yılında gerçekleştiren Volocopter, şimdi ilk insanlı uçuşa hazırlanıyor.

Zosel, son hazırlıkların ve yeni pil sistemiyle ilgili güçlendirmelerin yapıldığını söyleyerek aracın, önümüzdeki yıl şehirlerarası uçuşlarda kullanılmasını hedeflediklerini söylüyor. Hibrit güç sistemi üzerinde çalıştıklarını belirten yetkililer Volocopter'in satış fiyatının 340 bin dolar civarında olacağını açıkladı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğin toplu taşıma aracı Volocopter
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN