Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ta para kazanmak kolaylaştırıyor

Sosyal medya devi artık video içerik üreticileri için farklı bir yol izleyecek, videoları hazırlayanlar yeni reklam sistemi ile daha çok kazanabilecekler.

Giriş Tarihi: 3.7.2015 14:45 Güncelleme Tarihi: 3.7.2015 14:46
Facebook'ta para kazanmak kolaylaştırıyor
Facebook üzerinden para kazanma yöntemleri genişlemeye devam ediyor. Kısa bir süre önce logosunda da değişime giden sosyal medya devi Facebook, bu kez de video üretip sistemi üzerinden yayınlayan kullanıcılara daha çok kazandırmanın peşinde. da aynen YouTube'da olduğu gibi içerik üreticilerine yüzde 55 reklam kâr payı verecek, geri kalanı ise kendine ayırmayı seçecek.

İlk yayımcı partnerleri olarak Funny or Die, Fox Sports, Hearst ve NBA'i seçen Facebook reklamları ise şu şekilde çalışacak; mobil kullanıcılar genel akış içinde yer alacak videolara "otomatik oynatma seçeneği"ne maruz bırakılmayacak. Videonun üzerine tıkladığınızda, özel içerik için önerilen videolar adlı bir bölüme yönlendirileceksiniz, video içeriği sonlanınca da bir sonraki gösterim öncesi reklam kendisini gösterecek. Böylece video üreticisi her reklamdan pay almış olacak.

Forbes haberine göre bu seçenek şimdilik test aşamasında ve yakın bir zamanda genel kullanıcı ve içerik üreticileri için aktif hale gelecek. Mecranın söylediği bir başka bilgi de, sayılı iOS kullanıcısı mobil Facebook üyesinin şimdiden teste dahil olduğu yönünde.

Facebook reklam sistemi yeni yüzü ile ilk olarak Apple ekosisteminde hayat bulacak denilirken, Android ve masaüstü kullanıcıları biraz daha beklemek zorunda kalacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook'ta para kazanmak kolaylaştırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN