Türkiye'nin en iyi haber sitesi

izlenme sayıları sistemini değiştiriyor

Dünyaca ünlü video paylaşım sitesi , değişen izlenme sayısı sistemiyle daha güncel sayılar görmemizi sağlayacak.

Giriş Tarihi: 7.8.2015 16:00 Güncelleme Tarihi: 7.8.2015 16:07
YouTube izlenme sayıları sistemini değiştiriyor
Ünlü video paylaşım sitesi olan , son zamanlarda sistemini sıklıkla güncelliyor. En son güncellenen video çerçevesi güncellemesinden sonra bu sefer de videoların izlenme sayısını daha güncel hale getirecek bir güncellemeyle karşımızda. Bu güncelleme, aşina olduğumuz "301+" sayısının kalkmasını sağlayacak.

Güncelleme ile yapılacak olay şu; normalde Youtube bir video 300'ün üzerinde izlendiği zaman videoyu takibe alıyordu. Söz konusu olan video ve videoyu izleyen izleyiciler kontrol ediliyor, içlerinden birinin spam olup olmadığına bakılıyordu. Bu işlem biraz uzun sürdüğü için de izlenme sayısı bir süre için "300'ün üzerinde" anlamında olan "301+" olarak görülüyordu.

Şimdi Youtube'un yapmaya karar verdiği sistem ise bu sayının daha güncel tutulması üzerine. Youtube, paylaşılan videoya hiçbir şekilde engel koymayacak, sadece içeriği kontrol edecek. Videonun izlenme sayısı, zaman içinde Youtube tarafından "güvenli" yani "spam değil" olarak işaretlenen kişiler tarafından belirlenecek. İlerleyen zamanlarda videoyu izleyen ve Youtube'un önceden güvenli olarak işaretlemediği kişiler de kontrol edilip, izleyici sayısına öyle eklenecek. Ayrıca bu kullanıcıların da spam olmadığı anlaşılırsa onlarda güvenli olarak işaretlenecek.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
YouTube izlenme sayıları sistemini değiştiriyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN