Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şarjlı otomobil otoyolda şarj olacak

Giriş Tarihi: 19.8.2015 10:52
Şarjlı otomobil otoyolda şarj olacak
Yol arabanızı şarj etsin istemez misiniz? Bu isteğe cevap vermek için bilim adamları çalışmalarını son hız devam ettiriyorlar. İngiltere'de yapılan bir çalışmada elektrikli araçların seyir halinde iken bu hareketinden şarj edilebilirliğini sağlayan bir çalışma yürütülüyor. Şarjlı otomobil otoyolda şarj olacak Piyasaya sürülmeden önce 18 ay boyunca deneme amaçlı sürüşler yapılacak olan proje ile enerji sorununa […]

Yol arabanızı şarj etsin istemez misiniz? Bu isteğe cevap vermek için bilim adamları çalışmalarını son hız devam ettiriyorlar. İngiltere'de yapılan bir çalışmada elektrikli araçların seyir halinde iken bu hareketinden şarj edilebilirliğini sağlayan bir çalışma yürütülüyor.

Piyasaya sürülmeden önce 18 ay boyunca deneme amaçlı sürüşler yapılacak olan proje ile enerji sorununa çözüm gözü ile bakılıyor. Projenin hayata geçmesi ve yaygınlaşması ile özellikle elektrikli araçların yaygınlaşacağı, elektrikli araçların akü maliyetlerinin düşeceği ve elektrikli araçlardaki şarj etme sürelerin çok kısalacağı ve bu sayede fosil yakıtlara olan ihtiyacın gün geçtikçe azalacağı tezi üzerinde duruluyor.

Bu ve buna benzer özelliklerde ki yolların ve araçların çoğalması ile günümüz insanının en büyük sorunu olan enerji ihtiyacını çözmede bir adım olacağı tahmin ediliyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şarjlı otomobil otoyolda şarj olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN