LinkedIn'de değişiklik

LinkedIn'de mesajlaşma sistemi yenilendi. Bugüne kadar eski e-posta istemcilerine benzer bir mesajlaşma sistemi kullanan LinkedIn, hem mobilde hem de webdeki yeni mesajlaşma sistemini duyurdu.

Giriş Tarihi: 4.9.2015 10:58
LinkedIn'de değişiklik
Profesyonel iş ağı LinkedIn'de diğer sosyal ağlarda olduğu kadar kullanıcı dostu arayüzü olmadığını söylemek mümkün. Bu konuda değişikliklerini seyrek bir şekilde uygulayan LinkedIn, yeni mesajlaşma sistemiyle bu ezberi biraz bozacak gibi görünüyor.
Bugüne kadar eski e-posta sistemlerine benzer bir mesajlaşma sistemi kullanan LinkedIn, artık yeni bir sistemi aktif etmiş durumda. Mobilde ve webde aktif edilen yeni mesajlaşma sisteminin, eskisine göre çok daha kullanıcı dostu olduğunu ve sosyal ağ yapısına artık daha uygun olduğunu söylemek mümkün.

Uygulanan değişikliklerde Facebook'un izlerini de görmek mümkün. En azından profesyonel bir sosyal ağdan ilham aldıklarını görmek sevindirici (bazen tam tersi de olabiliyor tabi).

LinkedIn'in mesajlaşma sistemi üzerinde artık GIF, sticker, fotoğraf veya döküman göndermek mümkün. Bunun yanı sıra mesajlar artık aynı anda birden fazla kişiye (grup üyelerine) de gönderilebiliyor. Bu da özellikle aktif LinkedIn grupları için hayli önem taşıyor.

Sonuç olarak daha kullanıcı dostu ve bir sosyal ağa yakışır bir mesajlaşma sistemine geçiş yapan LinkedIn'in -her ne kadar geç kalınmış olsa da- önemli bir adım attığını söylemek mümkün. Yeni dosya ekleri, grup mesajları, yeni arayüz tasarımı ve daha nicesiyle LinkedIn kullanıcılarını güzel bir mesajlaşma deneyimi bekliyor diyebiliriz.

İlk olarak İngilizce kullanıcıları için aktif edilecek olan yeni LinkedIn mesajlaşma sistemi, önümüzdeki haftalarda da herkesin kullanımına sunulmuş olacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
LinkedIn'de değişiklik
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN