Türkiye'nin en iyi haber sitesi

küçülmeye gidiyor

pazarının lider ismi konumunda bulunan , 2016 ile birlikte üretimde küçülmeye gidiyor.

Giriş Tarihi: 15.9.2015 10:53
Samsung küçülmeye gidiyor
Ortaya çıkan raporlara göre, Samsung önümüzdeki Mart ayında, şimdiki üretiminin bir hayli altına inecek. 'un aldığı üretimi yavaşlatma hareketi hem tablet, hem de kanadını etkileyecek.

Akıllı telefon pazarında geniş bir kullanıcı kitlesine hitap eden Samsung'un böyle bir karar almasının altında yatan iki farklı neden olduğu düşünülüyor.

SAMSUNG GALAXY NOTE 5Birinci neden Çinli üreticiler


Bu nedenlerden birincisi Çinli akıllı telefon üreticileri. Çinli üreticilerin yüksek sistem özelliklerine sahip telefonları agresif fiyat politikası çerçevesinde satışa sunmaları, o coğrafyada Samsung'un elini kolunu bağlamış durumda.

Global bir firma olan Samsung, Çin ve çevresindeki coğrafyada etkin olabilmek için fiyat kırmak zorunda. Fakat böyle bir durumda tüm dünyadaki fiyat politikasını değiştirmesi gerekeceğinden, firma yetkilileri bu duruma pek sıcak bakmıyor.


İkinci neden Apple


Samsung'un üretimi yavaşlatma kararı almasının diğer bir nedeni ise 'ın hızlı yükselişi. iPhone 6 ve iPhone 6 Plus'la önemli bir atılım gerçekleştiren Apple, yeni modelleriyle de büyük ilgi kaynağı oldu.

Apple'ın yeni modeli iPhone 6s'in ilk haftasında ön sipariş rekoru kırmasına kesin gözüyle bakılıyor. Bu da Samsung'un üst düzey telefonlarının satış rakamlarına olumsuz olarak yansıyacaktır. Bu durumun farkında olan yetkililer gelecekteki adımlarını planlı bir şekilde atmaya çalışıyor. Fakat doğuda Çinli üreticiler, batıda ise Apple, Samsung'u bir hayli zor durumda bırakmış görünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Samsung küçülmeye gidiyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN