Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Google.com'u 12 dolara satın aldı, 1 dakikalığına sahibi oldu

Google'ın eski çalışanı olan Sanmay Ved, domain ve web sitesi satın alma servislerinde gezerken Google domainin boş olduğunu fark etti. 12 dolar ödeyerek Google.com'un domainini satın alan Sanmay Ved, 1 yıllık aldığı domaine sadece 1 dakikalığına sahip oldu.

Giriş Tarihi: 2.10.2015 17:15
Google.com'u 12 dolara satın aldı, 1 dakikalığına sahibi oldu
12 dolar ücret ödeyerek Google.com'un sahibi olan Sanmay Ved'in saltanatı kısa sürdü. Google domainini satın alan Sanmay Ved, kısa süreliğine Google'ın web trafiğini kontrol etme imkanına erişti. Google domainini satın alan Sanmay Ved'in posta kutusu bir anda Google ile alakalı olan kurumların ve güvenlik ekibinden gelen mailleri ile doldu. 1 yıllık satın aldığı domaine sadece 1 dakika sahip olan Sanmay Ved'in LinkedIn profili, ziyaretçi akınına uğradı.

Satın alma işlemi iptal edildi

Sadece 1 dakika süreyle Google.com'un sahibi olan Sanmay Ved'in, Google'ın durumu fark etmesiyle saltanatı sona erdi. Google, Sanmay Ved'e gönderdiği mailde sistemsel bir karışıklık olduğu ve domain satın alma işleminin iptal edildiğini açıkladı.

Eski Google çalışanı Sanmay Ved, Business Insider'a verdiği demeçte; bu durumun bir hata olduğunu, daha ilk görüşte fark ettiğini ancak yine de satın alma işlemini tamamladığını dile getirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google.com'u 12 dolara satın aldı, 1 dakikalığına sahibi oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN