Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'e oyun gizledi

, son çıkardığı 6.0 Marshmallow sürümünün içine bir oyun gizledi. Oyun, güncellemeyi alan Nexus kullanıcıları tarafından ortaya çıkarıldı

Giriş Tarihi: 8.10.2015 10:44
Google, Android'e oyun gizledi
Google, Android'in ilk sürümlerinden beri, işletim sisteminin içerisine bir şeyler gizliyor. Benzer bir durum diğer Google servislerinde de mevcut. Şimdi ise , 6.0 Marhsmallow içerisine eklediği oyun ile gündemde.

Yine benzer şekilde Ayarlar > Cihaz hakkında sekmesinde bulunan "Android sürümü" bölümüne defalarca basarak aktifleştirilen bu gizli özellik, Flappy Bird isimli oyuna oldukça benziyor. Android 5.0 Lollipop sürümünde de benzer bir oyun gizlenmişti.

Android 5.0 kullanım oranı yüzde 23'e ulaştı

Geçen ay itibariyle Google'ın yeni Nexus telefonları ile birlikte Android 6.0 Marshmallow sürümünü resmi olarak kullanıma sunması ile birlikte artık Android 5.0 sürümlerinde yavaşlamanın başladığına şahit oluyoruz. Son gelen rakamlar da bunun habercisi. Resmi geliştirici sayfasında paylaşılan son istatistiğe göre Android 5.0 Lollipop sürümleri toplamda yüzde 23.5 kullanım oranına ulaştı. Sürümün aylık artış puanı 2.5 olarak gerçekleşti. Bundan önceki aylarda 4-5 puan şeklinde artışlar görüyorduk. Android 4.4.x KitKat sürümleri son 3 aydır yüzde 39-40 seviyesinde seyrediyor. Android Jelly Bean sürümleri ise yüzde 30 civarında. Lollipop sürümleri halen ekosistemde üçüncü sırada bulunuyor. Yeni çıkan cihazlar ve cihazlara verilen güncellemeler Android Lollipop sürümünü hızlandıramadı. Android 6.0 sürümünün yavaş yavaş boy göstermeye başlaması nedeniyle Lollipop sürümü bu seviyelerde kalacak gibi görünüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google, Android'e oyun gizledi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN