Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haber kanalı kameralarını iPhone 6 ile değiştirdi

Giriş Tarihi: 9.10.2015 11:30 Güncelleme Tarihi: 9.10.2015 11:31
Haber kanalı kameralarını iPhone 6 ile değiştirdi
Léman Bleu, İsviçre'de yayın yapan bir haber kanalı. Kanalın profesyonel video kameralarını kullanan kameramanlara artık ihtiyaç kalmamış gibi görünüyor çünkü kanal, aldığı yeni kararla hem bant yayınları hem de canlı yayın sırasında yapılan kayıtları video kameralar yerine iPhone 6'larla yapıyor.

Kanalın haber direktörü Laurent Keller'in yerel bir gazetedeki? ifadelerine göre video kameralardan iPhone'lara geçiş kararında hem akıllı telefonun daha pratik olmasının hem de geleneksel yöntemlere göre daha az maliyetli olmasının payı var. Kanalın bu geçişi, geçtiğimiz yaz aylarında muhabirlerin habere giderken yanlarına çekim ekipmanı olarak iPhone 6 almalarıyla başlamış. Keller, iPhone kamerasıyla çekim yapmanın yayın maliyetlerini düşürdüğünü söylüyor. Yanlarında iPhone 6'ları olan muhabirler bulundukları her yerden çok daha kolay bir şekilde canlı yayın yapabiliyor.

Kanal, İsviçre'de günün sadece birkaç saatinde yayın yapıyor. iPhone 6'nın video kameralara göre hafif, kolay ve daha düşük maliyetli olduğu kesin ama ışık ve benzeri değişkenler göz önüne alındığında ya da haber yaparken muhabirin karşısına çıkabilecek olumsuzluklar düşünüldüğünde yayında nasıl bir kalitenin yakalanacağını bilemiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haber kanalı kameralarını iPhone 6 ile değiştirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN