Türkiye'nin en iyi haber sitesi

o uygulamayı için de kullanıma açtı!

Sosyal medya devi , 'te yaşanan saldırının ardından kullanıma sunduğu "Güvendeyim" butonunu, 'da meydana gelen intihar saldırı için de kullanıma açtı

Giriş Tarihi: 18.11.2015 11:13 Güncelleme Tarihi: 18.11.2015 11:49
Facebook o uygulamayı Nijerya için de kullanıma açtı!
'te kullandığı Güvenlik Durumu Kontrolü () uygulamasını 'da meydana gelen intihar saldırısının ardından da kullanıma sundu.

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki bir kamyon durağında gerçekleşen intihar saldırısında ilk belirlemelere göre en az 32 kişi öldü, 80 kişi de yaralandı.

Facebook Paris'te geçtiğimiz günlerde meydana gelen terör saldırıları sonrası olay yerinden sağ kurtulmayı başarabilenlerin ailelerini ve arkadaşlarını haberdar edebilmesi için "Facebook Safety Check" uygulamasını Paris için kullanıma açmıştı.

FACEBOOK "GÜVENDEYİM" BUTONU TARTIŞMA YARATTI!

Bir haberleşme ağı olan Facebook Safety Check, saldırı anında bölgede bulunanların Facebook üzerinden yer bildirimi yapmasına ve sağ olduklarının anlaşılabilmesine imkan tanıyan bir uygulama. Böylelikle Facebook yakınları için endişelenenlere kolaylık sağlıyor.

Facebook'un bu uygulamayı ilk olarak Paris saldırılarında kullanıma açması ve Beyrut ve Ankara'daki patlamalarda uygulamanın kullanıma sunulmaması tepkilere yol açmıştı.

Gelen tepkiler üzerine Facebook kurucusu ve CEO'su bir açıklama yayınlamak zorunda kalmıştı.

"FACEBOOK MOMENTS" GELİYOR!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Facebook o uygulamayı Nijerya için de kullanıma açtı!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN