Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu telefonun telefon özelliği yok

Birçoğumuz için boşa para harcanabilecek bir ürün.

Giriş Tarihi: 20.12.2015 14:15 Güncelleme Tarihi: 20.12.2015 14:15
Bu telefonun telefon özelliği yok

NoPhone'u hatırlayanlarınız vardır. Pek yeni bir ürün değil aslında, ama ara ara gündeme gelmeye devam ediyor.

, 2014'te bir Kickstarter projesi olarak karşımıza çıkmış, günümüz bağımlılığını azaltmaya yönelik amacıyla dikkat çekmiş ve bu bağış kampanyasında 18 bin dolardan fazla para toplayabilmişti.

Peki nedir NoPhone?

Kısaca hatırlatmamız gerekirse, telefon görünümünde plastik bir tasarım. Hiçbir tuşu, özelliği ya da kullanılabilir bir tarafı bulunmuyor. Sadece telefona benziyor. Böylece elinizi cebinize attığınızda bu ürünü görüyor ve bununla bir şey yapamayacağınız için de akıllı telefon bağımlılığınızı azaltabiliyorsunuz.

Peki "Bunu bile bile kim cebine telefonunu değil de bunu sokar?" diye sorabilirsiniz. 18 bin dolarlık bağış miktarını bir kenara bırakırsak, bu ürünü şimdiye kadar 4 binden fazla kişi satın almış. Telefonun (pardon, telefon değil aslında) fiyatı ise, 10 dolar. Önceden 12 dolardı. Demek ki 2 dolarlık indirim de var.

Yetkililer, "Belki sıradaki Apple biz olamayız, ama dünyadaki en büyük sahte telefon firması biziz" diyerek espri yaparken Cnet de bu ürünün artı ve eksilerini sıralamış.

NoPhone'un artı yönleri, ucuz fiyat ve pile ihtiyaç duymaması olarak sıralanmış. Eksi taraflarında ise, bu plastik şeyle neredeyse hiçbir şey yapamadığınız belirtilmiş.

Bu arada, resmi siteye gittiğinizde, NoPhone'un daha farklı fiyatlarda mini modeli, selfie modeli ve ailelere yönelik modelinin de olduğunu görüyorsunuz.

Siz bu ürüne 10 dolar verir misiniz?

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu telefonun telefon özelliği yok
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN