Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bu köyde iletişim böyle sağlanıyor

’ın ilçesine bağlı nde vatandaşlar, cep telefonunun çekmemesi nedeniyle telefonlarını sinyalin güçlü olduğu bölgelerde astığı kutulara bırakarak, iletişim sağlıyor.

Giriş Tarihi: 30.12.2015 14:27 Güncelleme Tarihi: 30.12.2015 14:29
Bu köyde iletişim böyle sağlanıyor

'a 60, 'e ise 20 kilometre uzaklıktaki Küçükçay mezrasında yaşayan vatandaşlar, cep telefonuyla iletişim kurmakta güçlük çekiyor. Çok az noktadan GSM sinyali alabilen vatandaşlar, evlerinin yakınlarındaki bir ağaca astıkları kutulara cep telefonlarını bırakarak iletişim sağlıyor.

Kutunun dışında başka noktalarda telefonun çekmediğini belirten vatandaşlar, GSM şirketlerinin iletişim haklarını gasp ettiğini iddi ediyor. Dilektepe köyü Küçükçay mezrasında ikamet eden Metin Kızıl, her vatandaşın iletişim hürriyetine sahip olduğunu belirterek, "Devlet vatandaşa iletişim olanağı sağlaması için GSM Şirketlerine yetki vermiş. Ancak bu şirketler vatandaşın iletişim hakkını gasp ediyorlar. Bir vatandaş olarak haber alma ve anlık gündemi takip etme hakkım var. GSM operatörleri Dilektepe, Hasanlı ve Çamdere köylerini kapsayacak bir şekilde hakim bir tepeye bir baz istasyonu yaparak bu bölgede yaşayan vatandaşların rahat bir şekilde iletişim kurmalarını sağlaya bilirler" şeklinde konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bu köyde iletişim böyle sağlanıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN