Türkiye'nin en iyi haber sitesi

GAÜN eğitim için iki satın aldı

Gaziantep Üniversitesi, Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesi öğrencilerine uygulamalı eğitim vermek amacıyla iki satın aldı.

Giriş Tarihi: 6.1.2016 16:41
GAÜN eğitim için iki uçak satın aldı

Rektör , Gaziantep Havalimanı'nda tipi ları tanıttı. Her zaman farklılıkların ve yeni anlayışların üniversitesi olduklarını belirten Coşkun, her alanda yeni şeyler yapmaya çalıştıklarını dile getirdi.

Yıllardır hayalini kurdukları Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinde eğitime başlandığını aktaran Coşkun, "Şu anda iki uçağımız geldi. İkisi de yakında gelecek. Tüm ekipmanları, gerekli sertifikasyonları ve uçuş ekibi eğitime hazır. Yakın bir gelecekte Gaziantep semalarını üniversitemizin uçakları süsleyecek" dedi.

Gelecek uçaklardan birinin mevcutlardan daha büyük ve çift motorlu olacağını, diğerinin ise bir hayırsever tarafından bağışlandığını aktaran Coşkun, Gaziantep'te uzay sanayisinin temelini attıklarını vurguladı.

Uzay bilimleri ve havacılık alanında eğitim veren az sayıdaki üniversiteden biri olduklarına dikkati çeken Coşkun, şöyle konuştu:

"Pilot, uçak mühendisi, uçak bakım teknisyeni ve mühendisleriyle, hava trafik işletmenleri yetiştireceğiz. Gaziantep'in Ortadoğu ve bölgedeki diğer şehirlerle bir kesişme noktası, bakım merkezi olması noktasında ciddi bir tohum attık ve bu tohum yeşermeye başladı. Önümüzdeki yıllarda uzay bilimleri ve roket sanayinin de gelişeceğini düşünüyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
GAÜN eğitim için iki uçak satın aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN