Yeni eski iPhone'lara yaradı

Geçtiğimiz gün yayınlanan yeni , eski iPhone'lara nasıl bir etki yaptı?

Giriş Tarihi: 21.1.2016 11:24
Yeni güncelleme eski iPhone'lara yaradı

Hatırlayacağınız üzere geçtiğimiz gün , merakla beklenen yeni iOS 9.2.1 sini kullanıcıları için yayınlamıştı. iOS 9.2.1, hata düzeltmeleri ve güvenlik güncelleştirmeleri içeriyordu. Ancak yeni gelen haberlere göre iOS 9.2.1 güncellemesi bunların yanında eski iPhone modellerine de bir hayli iyi yönde etki etmiş.

Apple Insider'ın haberine göre, iPhone 4s ve iPhone 5 gibi eski iPhone modelleri iOS 9.2.1 ile birlikte daha hızlı ve daha akıcı bir hale gelmiş. Tabii ki iOS 8.4.1 güncellemesine göre.

Diğer taraftan iAppleBytes isimli Youtube kanalı, iPhone 4s modelinin iOS 9.2.1'li ve iOS 8.4.1'li modellerini yan yana getirmiş. Videoda, iOS 9.2.1'li modelin açılışta daha yavaş olduğu ancak uygulama geçiş ve uygulama açılışlarında genel anlamda daha hızlı olduğu görülebiliyor.

Öte yandan Apple'ın yeni güncellemeleri, eski modellerine biraz "kısarak" verdiği herkes tarafından biliniyor. Son gelen güncellemelerden bir hayli şikayetçi olan eski iPhone kullanıcıları iOS 9.2.1'den memnun kalabilirler.

Peki siz iOS 9.2.1 ile birlikte cihazınızda bir fark hissettiniz mi?

İşte o karşılaştırma videosu;

Emre Çetinkaya

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni güncelleme eski iPhone'lara yaradı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN