farklı bir cihaz üstünde çalışıyor

Cupertino'lu şirket hakkındaki iddialar yeniden alevlendi.

Giriş Tarihi: 22.1.2016 15:25 Güncelleme Tarihi: 22.1.2016 15:25
Apple farklı bir cihaz üstünde çalışıyor

Financial Times tarafından yayınlanan taze rapora göre , Doug Bowman'ı işe aldı. Bowman, sanal gerçeklik kısaca VR konusunda üst düzey uzmanlardan birisi. Bir süre öncesine kadar da Virginia Teknoloji Fakültesi'nde Bilgisayar Bilimi Profesörü görevindeydi.

Doug Bowman geçmişte Microsoft HoloLens ve Walt Disney için bazı çalışmalarda bulundu. Birçok ödül aldı. Arttırılmış gerçeklik (AR) ve konusunda en iyilerden biri olarak gösteriliyor. Tabii ki böyle önemli bir ismin Apple'a katılması dedikoduları iyice alevlendirdi. Şirket zaten yılda birkaç tane ve AR patenti alıyor, ama eski tarihli bazı raporlarda Apple'ın sanal gerçeklik işini biraz ağırdan aldığı belirtilmişti. Şimdi ise işler değişti ve Apple vitesi yükseltti. Zaten Financial Times'ın raporunda Apple'ın son 6 ay içinde VR'a karşı olan ilgisinin değiştiği belirtiliyor.

Bazı endüstri gözlemcileri Apple'ın son derece gelişmiş araç içi sistemlerden, Oculus Rift tarzında gözlüklere kadar birçok cihaz üstünde çalıştığını söylüyor. Sonuç olarak kesin bir şey söylemek zor. Gelişmeler oldukça sizlere bildirmeye devam edeceğiz.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple farklı bir cihaz üstünde çalışıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN