Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ın yeni saati nasıl olacak?

Giriş Tarihi: 26.1.2016 14:59
Apple'ın yeni saati nasıl olacak?

Yeni nesil akıllı saatle alakalı iddialar tam gaz devam ediyor.

Son dönemlerde Watch 2'nin üretim ve çıkış tarihi hakkında birçok rivayet çıktı. İddialar birbiriyle çelişkili. Bazı kaynaklar mart ayında saatin çıkacağını öne sürerken, bazıları ise iPhone 7'le tanıtılacağını söylüyor. Kafa karıştırıcı dedikodu kirliliği diyebiliriz. Şimdi elimizde seri üretimle alakalı yepyeni bir rapor var. Neler olduğuna daha yakından bakalım.

Apple'ın planları

Hatılarsanız geçtiğimiz kasım ayında Quanta'nın yeni üstünde çalıştığı söylenmişti, birkaç hafta önce de Quanta'nın deneme üretimine başlayacağına spekülasyonlar ortaya çıktı.

DigiTimes'ın üst tedarik zinciri kaynaklarına (Şu ünlü kaynaklardan biri!) dayandırdığı haberine göre Apple Watch 2, Quanta tarafından üretilecek. Kaynaklar Apple'ın Foxconn'u da ikinci tedarikçi seçtiğini, fakat Apple Watch 2 siparişlerinin ikinci üretici gerektirecek kadar yüksek olmadığını söylüyor. Yani Quanta tüm tedarikten sorumlu olacak. Raporda Apple'ın gönderimleri düşük tutacağından söz edilmiş. Bu arada ek bir bilgi olarak eski tarihli raporlarda ikinci tedarikçi olarak Inventec ve Wistron'ın adı geçmişti.

Kaynak son olarak Quanta'nın yılın ikinci çeyreğinde seri üretime başlayacağını sözlerine ekledi. Tabii ki ne Quanta ne de Foxconn bu konuyla alakalı açıklama yapmaktan kaçındı.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple'ın yeni saati nasıl olacak?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN