Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Telefon IMEI sorgulama nasıl yapılır?

Numara sorgulama işlemi ile artık adınıza kayıtlı bir mobil hat olup olmadığını sorgulamak çok kolay. e-Devlet'den yapılabilen numara sorgulama işlemi sayesinde sizin adınıza fakat sizden habersiz olarak çıkarılan bir mobil hat olup olmadığını öğrenebilir, böyle bir durumun tespiti halinde ise hemen GSM operatörleri ile irtibata geçerek, bilginiz dışındaki mobil hatları kapattırmak için girişimde bulunabilirsiniz.

Giriş Tarihi: 26.1.2016 10:27
Telefon IMEI sorgulama nasıl yapılır?
e-Devlet'ten numara sorgulama

sizin haberiniz olmadan adınıza kayıtlı bir mobil hat olup olmadığını merak ediyorsanız ve bunu araştıracaksanız, bu bilgiyi e-Devlet'te yer alan numara sorgulama işlemi yaparak öğrenebilirsiniz. Yaptığınız numara sorgulama işlemi sayesinde adınıza kayıtlı mobil hatları öğrenebilir, bu işlemin ardından dilerseniz sizden habersiz açılan numaraları GSM operatörleri ile irtibata geçerek gereken işlemleri yaptırabilirsiniz.

e-Devlet'ten numara sorgulaması yapmak için öncelikle hizmetten faydalanabilmek için bir e-Devlet şifresi almanız gerekir. Diyelim ki size ait bir şifre var. O zaman bu şifreyi ve T.C. Kimlik Numaranızı kullanarak sisteme giriş yapmanız gerekir. Giriş yapmanızın ardından e-Hizmetler seçeneğine tıklayın ve önünüze çıkan ekrandan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'na gelin. Numara sorgulama işlemi bu kurum çatısında yer alan hizmetlerden yapılabilmektedir. Bu hizmetler arasından Mobil Hat Sorgulama seçeneğine tıklarsanız, adınıza kayıtlı olan tüm mobil hatlar size sunulacaktır. Bu hatların numaraları, hangi operatöre kayıtlı olduğu gibi bilgileri böylece anında öğrenebilirsiniz.

e-Devlet Kapısında yer alan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan sadece numara sorgulama işlemini değil, daha pek çok işlemi de kolayca yapabilirsiniz. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun e-Devlet'te yapılan işlemleri arasında; Mobil/Sabit/İnternet/Kablo Tv/Uydu İşletmecilerinden Borç ve Alacak Sorgulama, Baz İstasyonları Ölçüm Bilgileri, IMEI - Cep Telefonu Numarası Eşleştirme, IMEI Kaydet, IMEI Kayıt Hakkı Sorgulama, IMEI - MSISDN Eşleşme Sorgulama, IMEI Sorgulama, Mobil Hat Sorgulama, Numara Taşıma Sorgulama, Telefon Ana Kart Değişikliği yer alıyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Telefon IMEI sorgulama nasıl yapılır?
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN