Türkiye'nin en iyi haber sitesi

yeni gizli projesi için ekip kurdu

Giriş Tarihi: 30.1.2016 11:35 Güncelleme Tarihi: 30.1.2016 11:39
Apple yeni gizli projesi için ekip kurdu

Yepyeni bir rapor Cupertino'lu şirket hakkında bomba iddialar içeriyor.

ve (Kısaca ) isimleri son günlerde çok sık yanyana geldi. Şirketin el altından bir şeyler yaptığı rivayet ediliyordu ki, Financial Times tarafından yayınlanan bir rapor söylentileri bir kere daha onaylıyor. Rapora göre Apple gizli projesi için sanal ve arttırılmış gerçeklik (Augmented Reality/AR) uzmanlarından oluşan büyük bir ekip kurdu. Kaynak ekibin Oculus Rift veya Hololens'e karşı rekabet edebilecek gözlük prototipleri geliştirdiğini ileri sürdü. Bu prototipler birkaç ay önce yapılmış.

Raporda VR projesinde çalışanların hedeflenen cihaz için özenle seçildiği ve buna göre işe alındığı belirtilmiş. Ekipteki kişilerin daha önce Microsoft ve Lytro gibi önemli isimlerde çalışması ise diğer dikkat çekici detaylardan biri.

Tim Cook sanal gerçeklik hakkında konuştu

Hatırlarsanız Apple VR/AR üstünde çalışan Flyby Media'yı satın almıştı. Flyby, Project Tango'nun 3 boyutlu konumlandırma teknolojisi için Google ile iş birliği yapan önemli bir isim. Şirket satın alınmadan önce AR konusunda yeni bazı çözümler geliştiriyordu. Anlaşılan Apple'ın gizli ekibi Flyby'ın temelini kullanıyor. Ayrıca Cupertino'lu şirket VR konusunda en iyi uzmanlardan biri olan Doug Bowman'ı da işe aldı. Sayısız ödülü olan Doug Bowman, Apple'ın istediğini ortaya çıkartabilir.

iPhone 7 böyle mi olacak?

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Apple yeni gizli projesi için ekip kurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN