’den itirafı

Giriş Tarihi: 2.2.2016 11:19 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 11:19
BlackBerry’den Android itirafı

Priv modeli ile beraber cephesine geçiş yapan , beklenmedik bir açıklama yaparak itirafta bulundu.

Bilindiği üzere markası, bu zamana dek kendi işletim sistemini kullanmış ve bu doğrultuda ortaya oldukça güvenilir bir kullanım desteği çıkarmıştı. Bir zamanların en popüler firmalarından biri olan ve satışa çıkardığı akıllı telefonları adeta yok satan firma, şimdilerde ise en popüler işletim sistemlerinden biri olan 'e geçiş yapmak ile meşgul. Zira düşen satışları toparlamak adına Android'e başvuran şirket, çareyi burada arıyor. En merak edilen nokta ise hiç şüphesiz firmanın Android'e geçiş yapmasından sonra düzlüğe çıkıp çıkmayacağı.

Şimdiye dek kendi yazılımlarından şaşmayan BlackBerry, Android güvenlikli bir hale gelirse geçiş yaparız açıklamasını yapmıştı. Nitekim kendi güvenlik önemlerini alan firma, sonunda karşımıza Priv modeli ile çıkmış ve kızaklı dokunmatik ekran gibi bir yapıyla başarılı bir satış grafiği çizmişti. Hala daha satışlarını sürdüren firma, şimdi ise Android ile ilgili küçük bir itirafta bulundu.

Priv için Android'e açılan kapı olarak söyleminde bulunan firma yetkilisi, yeni bir işletim sistemi kullanan telefon geliştirmenin çok erken olduğuna değindi. Ayrıca bu zamana kadar Android'e geçiş yapmamış olmaları ile dikkat çeken yönetim, Android'i geleceğin işletim sistemi olarak görüyorlar. Kaldı ki bunu bizzat firma yetkilisi söylemiş durumda.

Silikonvadisi

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
BlackBerry’den Android itirafı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN