Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan taktiği

Teknoloji devinin yeni stratejisi nedir?

Giriş Tarihi: 2.2.2016 11:26
Google'dan Apple taktiği

, ailesi için şimdiye kadar birçok üreticiyle iş birliği yaptı. Anlaşılan arama devi Nexus serisinin iplerini tamamen eline almak istiyor. Yeni bir rapor Google'ın Apple'ı emsal alarak, Nexus serisinin donanımını ve yazılımını kendi içinde geliştireceğini ortaya koydu.

, Cupertino'daki merkezinde ürünlerinin tasarımını, donanımını ve yazılımını geliştirir. Yani kendi içinde her şeyi çözümler ve dışarıdan müdahale kabul etmez. Apple'ın cihazlarını tek çatı altında yapması düzgün ve uyumlu bir kullanıcı deneyimi için önemli kabul edilmekte. İşte Google'ın da yapmak istediği böyle.

Yeni stratejiye örnek olarak Pixel C tableti gösterebiliriz. Google bu cihazdaki yazılımı ve donanımı kendi geliştirdi. Aynı şey Chromebook Pixel dizüstü bilgisayarlar için de söylenebilir. Google bugüne kadar mobil donanım açısından büyük bir üretime girmedi, fakat şirketin Nexus için gerekli kaynaklara sahip olduğundan hiç şüphe yok.

Biz yeni raporu da es geçmeyelim. The Information'a göre Google CEO'su Sundar Pichai, donanım ve yazılım yönüyle Nexus hattı üzerinde daha fazla kontrol olabileceğini işaret etti. Nexus ürünleri de bu sistemden yararlanacak. Satır aralarına bakarsak Google'ın büyük yatırımlar yaptığı da belli oluyor.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google'dan Apple taktiği
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN