Karınca olma fırsatını kaçırdık!

Proje için toplanan paralar gizlice harcanınca...

Giriş Tarihi: 2.2.2016 11:58 Güncelleme Tarihi: 2.2.2016 12:02
Karınca olma fırsatını kaçırdık!

Ant Simulator'ı daha önce duyanlarınız vardır. , yani Karınca Simülatörü, Kickstarter'da bağış toplayan ve oyuncuların gösterdiği destekler doğrultusunda gelişim sürecini devam ettiren bir oyun projesiydi. Son gelen bilgiler ise, ne yazık ki bu projenin iptal edildiğini, tam sürüm oyunla karşılaşamayacağımızı gösteriyor.

ETeeski firmasından Ant Simulator'ün programcısı Eric Tereshinski, görevini bıraktığını ve bu oyun projesinin de iptal edildiğini duyurdu. Gerekçe olarak ise, "Kickstarter'da bu oyun için toplanan paraların şirket ortaklarınca gizlice çalınmış olmasını ve bunu geç fark etmesini" gösterdi.

Tereshinski, bu paraların akşam yemekleri, barlar ve eğlence kulüpleri gibi yerlerde harcandığını ve bu harcalamarın "iş toplantısıymış gibi" gösterildiği için de yasal olarak eski ortaklarına karşı pek bir şey yapamayacağını bildirdi.

Ve ne yazık ki Ant Simulator'ı devam ettiremeyeceğini söyleyen Tereshinski, Kickstarter üzerinden bağış yapan oyunculara para iadesi yapmaya başladığını ve ilerleyen zamanlarda farklı oyun projeleriyle oyunseverlerin karşısına çıkmaya devam edeceğini de ekledi.

Belki de bir yayıncı firma tarafından Ant Simulator için destek sağlanır ve bu projenin tamamlanmış halini görebiliriz. Neden olmasın...

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Video penceresini göremiyorsanız tıklayın.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Karınca olma fırsatını kaçırdık!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN