Eski Windows kullanıcılarına kötü haber

"Ben k istemiyorum" deme gibi bir seçeneğiniz olmayabilir.

Giriş Tarihi: 3.2.2016 15:19 Güncelleme Tarihi: 3.2.2016 15:22
Eski Windows kullanıcılarına kötü haber

Microsoft, yeni işletim sistemi olan Windows 10'un kullanıcı sayısını artırmak için dikkat çekici kararlar almayı sürdürüyor. Eğer Windows 7 ya da Windows 8.1 işletim sistemi kullanıyorsanız ve otomatik güncelleştirmeler seçeneği de açıksa, önerilen yeni bir olarak Windows 10 ile karşılaşmanız olası. Üstelik, "Hayır" deme şansınız da yok gibi.

The Verge'te yer verilen bilgilere göre şu an binlerce ve kullanıcısına güncellemesi otomatik olarak gelmeye başladı. Güncellemeleri kabul etmeme seçeneği bulunmuyor, yani bir nevi bu güncellemeyi kurmaya mecbursunuz. Eğer sisteminizde otomatik güncelleştirmeler seçeneği kapalıysa, Windows 10'a geçmemek için biraz daha vaktiniz var demektir. Microsoft, kullanıcıların Windows 10'a olabildiğince kolay geçebilmesi için çalışmalar yaptığını da daha evvel söylemişti.

Microsoft, yalnızca bilgisayarları değil, aynı zamanda tablet ve akıllı telefonları da Windows 10'a geçirerek geniş bir ekosistem oluşturmayı hedefliyor. Daha evvel de söylendiği gibi Windows 10, firmanın son işletim sistemi. Bundan sonra da güncellemeler yayınlayarak bu sistemini geliştirmeyi hedefliyor.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Eski Windows kullanıcılarına kötü haber
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN