Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan

Alanında uzman firmalarla ortak çalışmalar yürütülüyor.

Giriş Tarihi: 9.2.2016 11:40 Güncelleme Tarihi: 9.2.2016 11:43
Google'dan kablosuz şarjlı sürücüsüz otomobil

'ın sürücüsüz otomobillere yönelik çalışmalar yaptığı biliniyor. Son gelen bilgiler ise, firmanın bu lar için kablosuz şarj tekniğini kullanmak istediği yönünde.

Fortune'da yer alan bilgilere göre Google'ın ana şirketi Alphabet, elektrikli leri için en az 2 kablosuz şarj sistemi üzerine testler gerçekleştiriyor. Fortune, bu bilgileri doğrulatmak istese de Google'dan konu hakkında bir cevap gelmiş değil.

Google'ın bu konuda Hevo Power ve Momentum Dynamics ile ortak çalışmalar yürüttüğü FCC (U.S. Federal Communications Commission) raporlarında ortaya çıkmış.

Örneğin Hevo Power, yıllardır kablosuz şarj teknolojileri üzerine çalışmalar yürütüyor. Elektrikli bir araba, şarj istasyonunun yer aldığı plakanın üzerinde park ediyor ve bu esnada şarj olmaya başlıyor. Aynı zamanda firmanın sunduğu bir yazılım da var. Böylelikle kusursuz bir işleyiş amaçlanıyor.

1. Güç istasyonu

2. Kablosuz alıcı

3. Mobil uygulama

Aynı şekilde Momentum Dynamics firması da otomobiller ve taşımacılık sektörü için üzerine çözümler üretiyor ve tıpkı Hevo Power gibi bu firma da Google'ın elektrikli lerinde tamamlayıcı roller üstlenebilir.

Google'ın sürücüsüz otomobillerinin 2020 yılından itibaren yollarda olması bekleniyor.

Yeni bilgiler geldikçe haberdar edeceğiz.

Mahmut Saral

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google'dan kablosuz şarjlı sürücüsüz otomobil
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN