Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yeni su geçirmez olacak

'in yeni ekran teknolojisi hakkında bazı ayrıntılar ortaya çıktı.

Giriş Tarihi: 13.2.2016 13:04
Yeni iPhone su geçirmez olacak

'ın tedarikçilerinden biri 'in (Kısaca ) 2. nesil "Pixel Eyes" LCD modülleri üstünde çalıştığı biliniyor. Şimdi yeni Pixel Eyes'ın heyecan verici bazı ayrıntıları belli oldu.

Raporlananlara göre yeni sensör yapısı ve yeni malzemeler kullanılarak çerçevenin kalınlığı 0.8 mm'den 0.5 mm'ye düşürüldü. Daha derin siyah seviyesinin bulunduğu ekran, kalemle 1 mm'lik yazı veya çizime de izin veriyor.

Belki de bu LCD modülünün en ilginç özelliği ise ıslak parmakla çalışması. Birçok güncel akıllı telefonun ekranı su altında doğru çalışmıyor. Su veya ıslaklık kapasitif ve yerleşik dokunmatik sensörlerin çalışma düzenini karıştırıyor.

, iPad veya iPod touch'ın dokunmatik ekranı ıslaklığa düzgün tepki vermiyor. İşte geldik dananın kuyruğunun koptuğu yere! Hatırlarsanız 'nin su geçirmez (Bazı kaynaklar sadece suya dayanıklı olacağını iddia etmişti) olacağına dair bir takım raporlar yayınlanmıştı. Pixel Eyes 2 LCD modülü bu rivayetleri el altından doğruluyor. JDI, ekranın gönderimine bu çeyrek içinde başlayacak. iPhone 7'nin de yaz aylarında üretime gireceğini hesaba katarsak, Pixel Eyes 2'nin iPhone 7'de kullanılması için takvimde herhangi bir sorun yok görünüyor.

Dikkat çekici gelişmeler ancak bu teorileri kanıtlamanın herhangi bir yolu da yok. Belki iPhone 7'de belki iPhone 7s'te JDI'nin yeni LCD modülünü görebiliriz. Sonuç ne olursa olsun JDI tarafından yapılan çalışmalar ekran paneli endüstrisini bir hayli etkileyecektir.

Hasan Uğur Nayır

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni iPhone su geçirmez olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN