artık 'yı desteklemeyecek

’ın fotoğraf arama, düzenleme, değişiklik yapma gibi amaçlar için kullanılan servisi artık tarih oluyor.

Giriş Tarihi: 15.2.2016 10:30
Google artık Picasa'yı desteklemeyecek

son zamanlarda Google Photos adını verdiği yeni fotoğraf servisiyle bu ihtiyacı fazlasıyla karşılamaya başlamış; hatta kullanıcılara sınırsız depolama alanı gibi özellikleri bu servisi altından sunmaya başlamıştı. Dolayısıyla gibi çok kullanılmayan bir programa artık ihtiyacı olmadığını da göstermiş oldu.

15 MART'TAN İTİBAREN TARİH OLUYOR

Yapılan açıklamaya göre Google, 15 Mart 2016 tarihinden itibaren Picasa'nın masaüstü uygulamasına destek vermeyecek. Bu da belirtilen tarih itibariyle Picasa için artık yeni güncelleme çıkmayacağı anlamına geliyor.

Ayrıca kullanıcıların Picasa Web Albümleri altında sakladığı verileri de belirli bir süre dahilinde tutacak ve bu süreç zarfında kullanıcılardan bu verileri Google Photos'a taşımalarını isteyecek.

Artık desteklenmeyecek olan Picasa'dan Google Photos'a geçiş yapmak isteyen kullanıcılar ise buradaki adresten Google Photos'un masaüstü uygulamasını indirip, fotoğraflarını bu uygulama üzerinden Google Photos'a yükleyebilecekler.

Yapılan açıklamada ayrıca Picasa API'sinin bazı özelliklerinde de değişiklik yapılacağı belirtilmiş durumda. Bu da API'yı kullanan geliştiricilerin bundan etkilenebileceği anlamına geliyor.

Kaynak: WebTekno

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google artık Picasa'yı desteklemeyecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN