Türkiye'nin en iyi haber sitesi

en çok ya uğrayan 4. ülke

Giriş Tarihi: 20.2.2016 12:40 Güncelleme Tarihi: 20.2.2016 12:42
Türkiye en çok siber saldırıya uğrayan 4. ülke

ya uğrayan ülkeler içinde ’nin ABD, Hindistan ve Japonya’dan sonra 4. sırada yer aldığını söyleyen Trend Micro Türkiye Genel Müdürü Börekcioğlu, “Bu çok lı oluşumuzdan kaynaklanıyor” dedi.

Global pazarda dijital bilgi kullanımındaki güvenlik yazılımlarıyla tanınan Japon şirketi Trend Micro'nun Akdeniz Ülkeleri Genel Müdürü Yakup Börekcioğlu, sanal saldırılarda şu anda 'de bireylerin en çok bildiği, tanıdığı kurumlardan gelen 'borcunuz var' mailleriyle sıkıntı yaşadığını söyledi.

ya uğrayan ülkeler içinde Türkiye'nin her zaman ilk beş ülkeden biri olduğunu söyleyen Börekcioğlu, şöyle konuştu:

"Siber suçlular dünya çapında yaptıkları saldırılarda kendi izlerini kaybettirmek için zombi bilgisayarları kullanıyorlar. Zararlı yazılım bulaşmış bilgisayarlar siber suçlular tarafından komuta kontrol merkezine bağlanarak birer zombi bilgisayara dönüştürülüyorlar. Sonra ise bunları birer zıplama tahtası olarak kullanarak saldırılar bu makinelerden gerçekleştirilmiş gibi gösteriyorlar.2015 yılının ilk yarısındaki verilere göre Türkiye dünyadaki komuta kontrol merkezi bağlantılı bilgisayarların yüzde 5'ini barındırıyor. Türkiye, ABD, Hindistan ve Japonya'nın ardından dördüncü sırada."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye en çok siber saldırıya uğrayan 4. ülke
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN