Türkiye'nin en iyi haber sitesi

2 milyon kullanıcısını kaybetti

2030'da 5 milyar kullanıcıya ulaşmayı planlayan 'un aksine . Şirket, tüm yeniliklerine rağmen nı artırmakta sorun yaşıyor, kayıp ise 2 milyon kullanıcıyı buldu.

Giriş Tarihi: 22.2.2016 15:32 Güncelleme Tarihi: 22.2.2016 15:33
Twitter 2 milyon kullanıcısını kaybetti
KULLANICI AÇISINDAN SIKINTI YAŞIYOR

, finansal anlamda istikrarlı bir tablo sunmayı sürdürse de, son zamanlarda kullanıcı artışı açısından bazı sıkıntılar yaşıyor. Yayınlanan raporlara göre 2015'in üçüncü ve dördüncü çeyreği arasında bu doğrultuda bir büyüme yakalayamayan sosyal ağın aylık aktif da 320 milyon'da sabitlenmiş durumda.

GENEL BİR ARTIŞ YOK

Bu sayıdan, tweet'leri yalnızca kendilerine gelen mesajlar üzerinden gören kişileri de çıkardığımızda, Twitter'ın aylık aktif kullanıcı sayısının üçüncü çeyrekte 307 milyona ve dördüncü çeyrekte de 305 milyona kadar indiği görülüyor. Firma, son zamanlarda bu sayınının yine üçüncü çeyrekteki seviyeye çıktığını söylesler de genel bir artıştan bahsetmek olanaksız.

YENİ PLANLAR DEVREYE SOKMAYA HAZIRLANIYOR

Sosyal ağ elbette bu durum karşısında havlu atmak yerine büyüme artışı alanındaki mücadelesini sürdürmekte ısrarlı. Bu doğrultuda bazı yeni planlar devreye sokmaya hazırlanan sosyal ağın bu değişiklikleri karşısında kullanıcıların nasıl tepkiler verecekleri de bir bilinmeyen.

OLUMSUZ TEPKİ ALMIŞTI

Örneğin geçtiğimiz günlerde "algoritmik haber akışı" adı verilen bir yeniliği test etmeye başladığını duyuran Twitter, kullanıcılardan birçok olumsuz tepki almıştı.

Diğer yandan CEO , hem mevcut hem de yeni kullanıcılar için @ad dizilimi ve yanıtlama kuralları gibi kafa karıştırıcı olabilen unsurları daha da basitleştirmeyi hedeflediğini belirtmişti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Twitter 2 milyon kullanıcısını kaybetti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN