Google sağ sütundaki reklamları kaldırıyor

Giriş Tarihi: 23.2.2016 14:14 Güncelleme Tarihi: 23.2.2016 14:15
Google sağ sütundaki reklamları kaldırıyor

Google, Adwords ile ilgili çok önemli bir değişikliğe giderek bugüne kadar arama sonuçlarının sağında çıkan reklamları kaldıracağını açıkladı.

Google uzun bir süredir aktif olan AdWords sistemi ile ilgili çok önemli bir değişikliği devreye sokuyor. Bugüne kadar kullanıcılar arama yaptıklarında, yaptıkları aramaya göre arama sonuçlarının üstünde ve sağında olmak üzere iki farklı konumda Google AdWords reklam gösterimi yapılıyordu.

Ancak Google devrim gibi bir karara imza atarak arama sonuçlarının sağında çıkan reklamları tamamen kaldırma kararı aldı. Bu değişikliği birçok farklı yayınla doğrulayan Google, değişikliği dünya çapında uygulayacak.

Şimdilik sadece masaüstünden yapılan Google aramalarını kapsayacağı belirtilen yenilik, bütün arama sonuç sayfasının alt, sağ ve üst bölümlerinde görünen reklamları etkiliyor. Değişiklikle beraber sağ tarafta bulunan tüm reklamlar ortadan kaldırılıyor ve bunun yerine sayfanın alt bölümüne üç adet yeni reklam alanı geliyor. Bununla birlikte Google doğrudan ürüne yönelik ticari aramalar için sayfanın üstündeki reklam sayısını dörde çıkarıyor.

Google'ın bu değişikliği mobil aramaların ağırlık kazanmasından dolayı yaptığı düşünülüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google sağ sütundaki reklamları kaldırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN