Türkiye'nin en iyi haber sitesi

efsanesi geri dönüyor

Finlandiyalı şirket konuya açıklık getirdi.

Giriş Tarihi: 24.2.2016 09:59 Güncelleme Tarihi: 24.2.2016 10:12
Nokia efsanesi geri dönüyor

Önemli teknoloji şirketlerinden Nokia'nın Microsoft ile işbirliğine giderek Windows Phone odaklı hareket etmesi uzun süre konuşulmuştu. Bir süre önce Microsoft ile bağlarını tamamen koparan firma, yola tekrar tek başına devam etme kararı aldı ve yalnızca üretimiyle değil, başka teknolojilerle de ilgilenme kararı aldı.

Örneğin , yakın zamanda harita ve navigasyon servisi Here Maps'i satmış ve network sistem üreticisi Alcatel-Lucent'i bünyesine katmıştı. Firmanın önümüzdeki yıllarda kablosuz teknolojiler üzerine yeni çözümler hazırlayarak ciddi pazar payları elde etmek istediği biliniyor. Belki de 5G'den söz edildiğinde ilk söylenecek isimlerden biri de Nokia olacaktır.

Kasası aydınlatmalı telefon: Nokia Swan

Tekrar telefon tarafına geri dönecek olursak...

Nokia'nın yeni telefonları uzun süredir bekleniyor. Ve tabii ki kullanıcılarda Android isteği var. Nokia ise, henüz bu konuda aceleci davranmak istemiyor. Nokia'nın CEO'su Rajeev Suri, telefon üretimi için acele etmeyeceklerini, acele edilecek bir durumun da olmadığını belirterek cihazlara yalnızca Nokia logosunu basma derdinde olmadıklarını bildiriyor. İşin özü, insanların bu cihazları aldıklarında Nokia olduğunu hissetmeleri gerektiğini düşünüyor.

Beklentiler, Nokia'nın 2017'den önce piyasaya yeni bir akıllı telefon sunmayacağı yönünde.

Yeni bilgiler oldukça haberdar edeceğiz.
Mahmut Saral
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nokia efsanesi geri dönüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN