Akıllı elbiselerle ödeme devri

Giriş Tarihi: 25.2.2016 10:03
Akıllı elbiselerle ödeme devri

, ’da düzenlenen Mobil Dünya Kongre’sinde lüks markalı saatlerle ödeme yapabilmenin yolunu açan, WISeKey ortaklığını açıkladı. Ödeme sistemleri devi ayrıca, Coin ve MasterCard giyilebilir ödeme sistemlerine ivme kazandıracak olan geliştirme programının lansmanını da duyurdu.

MASTERCARD VE WISEKEY, LÜKS MARKALI SAATLERLE ÖDEME YAPILABİLMESİ İÇİN GÜÇLERİNİ BİRLEŞTİRDİ

, halihazırda Hublot, Bulgari gibi seçkin saat markalarıyla çalışan WISeKey ile giyilebilir ödeme sistemleri alanındaki ortaklığını açıkladı. Saat firmaları WISeKey'in patentli güvenlik yazılımı WIS.WATCH'u kullanıyor. MasterCard'ın temassız ödeme sistemlerinde kullandığı yenilikçi teknolojiyi fitness bileklikleri, saatler, mücevher ve hatta buzdolaplarında kullanmaya yönelik hedefi doğrultusunda başlatılan ortaklık, lüks saatlerin sisteme dahil edilmesi anlamında çok önemli bir adım. Güvenli ödeme konusundaki hassasiyeti ve yatırımlarıyla bilinen MasterCard, mevcut sistemlerini WISeKey'in teknolojisi ile birleştirerek, tüketicilere en sevdiği aksesuarı ile güvenle ödeme yapma kolaylığı sunuyor.

MASTERCARD VE COİN'DEN GİYİLEBİLİR ÖDEME TEKNOLOJİLERİNDE ÇEŞİTLİLİK ADINA DEV ADIM

Güvenli ödeme teknolojileri uzmanı MasterCard ve dijital cüzdan alanında geliştirmeler yapan Coin'in daha güvenli ve her şeyden önemlisi pratik ödeme sistemleri geliştirmek üzere 2016 başında başlattıkları işbirliği meyvelerini vermeye başladı. ürünlerine yepyeni bir ivme kazandıracak olan programın lansmanı Mobil Dünya Kongresi'nde yapıldı. Program sayesinde, onaylı üreticiler dijital ticaret uygulamasına kolaylıkla ulaşıyor ve giyilebilir ödemeyi fitness bilekliklere, akıllı saatlere, mücevherlere ya da herhangi bir giyilebilir aksesuara kolaylıkla uygulayabiliyor. Onaylı üreticilerden, programa erişim için donanım ücreti dışında herhangi bir ödeme talep edilmiyor. Üstelik sisteme dahil olmak isteyen yeni şirketler için de müşteri altyapısını oluşturma konusunda destek veriliyor.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akıllı elbiselerle ödeme devri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN