Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ile anlaştı

Bildiğimiz gibi , Nexus serisi altında gelen 'saf Android' diye tanımladığımız telefonları için farklı farklı üreticilerle çalışıyor.

Giriş Tarihi: 9.3.2016 10:14 Güncelleme Tarihi: 9.3.2016 10:17
Google ile HTC anlaştı

Örneğin 2010 yılında çıkan ilk model Nexus One'ı 'ye ürettirirken akabinde gelen Nexus S ve Galaxy Nexus modellerinde Samsung'la, Nexus 4 ile 5'te LG ile, Nexus 6'da Motorola ile ve son gelen Nexus 5X ve 6Pde ise sırasıyla LG ve Huawei çalışmıştı.

İşte şimdi PocketNow'un aktardığı gelişmeye göre, önümüzdeki 3 senelik Nexus üretimi için HTC ile özel bir ortaklık anlaşması imzalamış. Eğer doğru ise bu Google'ın Nexus serisine yönelik hayata geçirdiği ilk uzun süreli anlaşması olmasının yanında her iki taraf için de olumlu yönü ağır basacak bir gelişme olarak değerlendirilebilir.

En nihayetinde farklı üreticilerden ötürü her sene tasarımı değişen bir seri Nexus serisi. HTC'nin elinde bir kalıba sokulması (ki HTC'nin özgünlüğünü koruduğu zamanlarda -Bkz. One M7- tasarımsal açıdan harika işlere imza attığını biliyoruz) oldukça yerinde bir hamle olur. Beri yandan HTC de bildiğimiz gibi son yıllarda devamlı surette karı azalan ve giderek küçülen bir firma. Haliyle Google ile böyle bir anlaşma kendilerini de muhakkak bir parça da olsa rahatlatacaktır.

Henüz detaylar belli olmadığından ve tarafların da resmi bir onaylama/yalanlamada bulunmadığında kesin bir şey söylemek güç tabii. Örneğin anlaşmanın tabletleri kapsayıp kapsamayacağı hakkında bir duyum yok. Yine HTC'nin yılı tek telefonla mı kapatacağı yoksa geçtiğimiz sene olduğu gibi iki farklı model mi üreteceği gibi konular da muğlak.

Tabii Google-HTC arasında bir anlaşma olmaması ve dahası Google'ın kendi Nexus'unu kendinin üretmesi gibi bir ihtimal de geçerliliğini koruyor halen.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Google ile HTC anlaştı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN